Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bartłomiej Kowalski kontuzjowany! 22-latka czeka przerwa w startach

Bartłomiej Kowalski
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Bartłomiej Kowalski kontuzjowany! 22-latka czeka przerwa w startach

Betard Sparta Wrocław wczoraj doznała kolejnej wyjazdowej porażki w tym sezonie. Wrocławianie polegli w starciu z NovyHotel Falubazem Zielona Góra. „Moto Myszy” od początku prowadziły i zmierzały do tego, by wygrać z wicemistrzem Polski. Na dodatek udało im się wyszarpać punkt bonusowy, który był bardzo ważny dla zielonogórzan. Sparta nie może zaliczyć niedzielnego popołudnia do udanych, a na domiar złego kontuzji doznał podstawowy zawodnik ekipy Dariusza Śledzia.

Bartłomiej Kowalski w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej na wyjazdach. Jego średnia biegowa poza Wrocławiem wynosi zaledwie 0,333. Wczoraj również nie było dobrze, a na torze 22-latek pojawił się dwa razy, nie zdobywając ani jednego punktu. W pierwszym starcie przyjechał ostatni, a w kolejnym upadł i został wykluczony. Na dodatek wypadek nie obył się bez konsekwencji zdrowotnych, a Kowalskiego czeka teraz parotygodniowa przerwa.

W wyścigu piątym dwóch zawodników zapoznało się z nawierzchnią toru na stadionie w Zielonej Górze. Na pierwszym łuku najpierw upadł Jan Kvech, a później na torze znalazł się również Bartłomiej Kowalski. Upadek Czecha nie wyglądał groźnie i o własnych siłach powrócił on do parku maszyn. Gorzej było w przypadku Polaka, który mocno uderzył o tor. Zawodnik U24 Betard Sparty Wrocław nie podnosił się z toru, ale ostatecznie również o własnych siłach powrócił do parkingu. Niestety obawy kibiców o zdrowie Kowalskiego okazały się słuszne, a klub dzisiaj poinformował o tym, że badania wykazały uraz łopatki, wykluczający go z jazdy na dwa-trzy tygodnie według pierwszych szacunków.

Jest to problem dla ekipy prowadzonej przez Dariusza Śledzia, gdyż 22-latek jest podstawowym zawodnikiem w składzie żółto-czerwonych, a przed własną publicznością radzi sobie znakomicie, notując średnią biegową 2,316. Kolejny mecz wrocławianie pojadą za 11 dni, a ich rywalem na domowym obiekcie będzie Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Występ Bartłomieja Kowalskiego wydaje się być bardzo wątpliwy. Na szczęście dla Sparty będą oni mogli skorzystać z Francisa Gusta, mogącego zastąpić Polaka. Łotysz świetnie radzi sobie w Ekstralidze U24 i teraz prawdopodobnie stanie przed szansą wystąpienia w podstawowym składzie na rozgrywki PGE Ekstraligi.

Upadek podczas spotkania w Zielonej Górze zanotował również Artem Łaguta. W przypadku Rosjanina z polskim paszportem skończyło się na mocnych potłuczeniach, ale dla pewności przejdzie on dodatkowe, kompleksowe badania, by wykluczyć poważniejsze urazy.

438112511 333252159652185 6340414346008405336 n
Fot. Marta Astachow
438115869 920517079824906 6239554897085126564 n
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *