Żużel - Best Speedway Tv

Awans do Ekstraligi nie przyciąga kibiców? ”Kibic prędzej będzie przychodził na drugą ligę, jak klub będzie odnosił sukcesy” | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Awans

Awans do Ekstraligi nie przyciąga kibiców? ”Kibic prędzej będzie przychodził na drugą ligę, jak klub będzie odnosił sukcesy”

Awans do Ekstraligi nie przyciąga kibiców? ”Kibic prędzej będzie przychodził na drugą ligę, jak klub będzie odnosił sukcesy”

Orzeł Łódź od lat nieśmiało puka do bram PGE Ekstraligi. Honorowy Prezes KŻ Orła Łódź Witold Skrzydlewski jednocześnie podkreśla, że nie może zagwarantować, że w przypadku awansu wywalczonego na torze, jego klub faktycznie będzie rywalizował w najlepszej żużlowej lidze świata.

W tym sezonie Orzeł Łódź nie był faworytem do awansu. Więcej szans dawano zespołom z Zielonej Góry, Bydgoszczy czy Krosna. Witold Skrzydlewski z humorem podsumował zeszłoroczną rywalizację w play-off.

– Nasi zawodnicy frajersko przegrali w Krośnie. Myślę, że jakby tam nie przegrali o te trzy czy cztery punkty, to my te Myszy z Zielonej Góry byśmy u siebie rozjechali – powiedział nam Honorowy Prezes KŻ Orła Łódź Witold Skrzydlewski.

W sezonie 2023 Orzeł również nie będzie faworytem do awansu. Za cel został postawiony awans do fazy play-off. Jeśli jednak tam pójdzie wszystko po myśli łódzkich zawodników, Honorowy Prezes Orła nie gwarantuje na ten moment, że jego klub wystartuje w PGE Ekstralidze. Chodzi oczywiście o finanse. Witolda Skrzydlewskiego nie interesuje pojechanie w najwyższej polskiej lidze składem pierwszoligowym, jak zrobił to w sezonie 2022 klub z Ostrowa.

Piotr Rusiecki otrzymał nominację do tytułu Osobowość Roku 2022!

– W tym roku mamy cel: załapać się do play-off. Wcale nie jest powiedziane, że jak awansujemy, to wystartujemy w Ekstralidze. Jak nie będzie kasy, twardej kasy, to ten klub nie wystartuje w Ekstralidze. Po co zrobić taki cyrk, jak zrobił jeden klub w tym roku, że żadnego meczu nie wygrał? To trochę wstyd – powiedział nam Honorowy Prezes KŻ Orła Łódź Witold Skrzydlewski.

Witold Skrzydlewski ma także ciekawą teorię dotyczącą frekwencji po ewentualnym awansie. Najwyższa liga wcale nie musi równać się z największą frekwencją, jeśli wyniki będą niezadowalające. 

Reklamy

– Na pierwszy, drugi mecz frekwencja będzie wyższa. Jak tyłek nam strzepią, to już później nie przyjdą. Kibic prędzej będzie przychodził na drugą ligę, jak klub będzie odnosił sukcesy, niż jak będzie wszystko przegrywał w Ekstralidze – powiedział nam Honorowy Prezes KŻ Orła Łódź Witold Skrzydlewski.

Fot. Własne

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘC

Awans do Ekstraligi nie przyciąga kibiców? ”Kibic prędzej będzie przychodził na drugą ligę, jak klub będzie odnosił sukcesy”

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×