Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Artiom Łaguta fantastycznie dysponowany w meczu ze Stalą. Swój występ zadedykował zmarłemu przyjacielowi

Artiom Łaguta
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Artiom Łaguta fantastycznie dysponowany w meczu ze Stalą. Swój występ zadedykował zmarłemu przyjacielowi

W niedzielę kibice byli świadkami starcia Betard Sparty Wrocław z Ebut.pl Stalą Gorzów. Zapowiadało się, że czeka nas bardzo wyrównane spotkanie, które będzie trzymało w niepewności do ostatniego biegu. Tak się jednak nie stało, a fantastycznie dysponowani tego dnia wrocławianie zdecydowanie pokonali Stal. Mecz zakończył się bowiem wynikiem 56:34. Najlepszym zawodnikiem triumfatorów był Artiom Łaguta.

Początek sezonu przyniósł pewne trudności drużynie z Wrocławia. Przed niedzielnym meczem znajdowali się oni co prawda na drugim miejscu, jednak na pewno drużyna nie mogła być w pełni usatysfakcjonowana swoją formą. W starciu z żółto-niebieskimi pojechali jednak fantastycznie, pewnie pokonując jedną z najlepszych ekip w lidze. Po meczu lider Sparty zapytany został o to, czy taki wynik oznacza, że są już w swojej najlepszej dyspozycji, czy mają może jeszcze rezerwy.

– Mi się wydaje, że zapasy zawsze są i będą, i trudno tak, że jak rok temu mieliśmy dwanaście wygranych meczy i nie było tak, że w każdym meczu wszyscy pojechali dobrze. Były wpadki u niektórych zawodników i Woofi, i Piter Pawlicki, i Maciej Janowski czasami. Ciężko tak, żeby wszyscy pojechali równo, bo to jest bardzo ciężko, jak było tylko widać, że z Lesznem pojechaliśmy chyba wszyscy dobrze, a dzisiaj spodziewałem się bardziej wyrównanego meczu, że będzie bardzo trudny mecz, bo naprawdę mają mocną drużynę. Byłem po 15 biegu zaskoczony, ile mieliśmy punktów – mówił Rosjanin z polskim paszportem.

Betard Sparta Wrocław po kapitalnym domowym meczu z gorzowską Stalą pojedzie teraz na bardzo trudny teren. Wrocławianie zmierzą się bowiem na wyjeździe z niepokonanymi mistrzami Polski Orlen Oil Motorem Lublin. „Koziołki” fantastycznie radzą sobie w tym sezonie i są głównym kandydatem do tego, by powtórzyć sukcesy z dwóch poprzednich lat. Artiom przyznał, że ciężko powiedzieć, jak będą jechać w Lublinie. Wskazał on również, że w tym momencie najważniejsze jest zapewnienie awansu do fazy play-off.

– Tak, jak widać. Jest zdecydowanie bardzo mocną drużyną i ciężko przewidzieć tak, jak mówisz, że dzisiaj myślałem, że będzie bardziej wyrównany ten mecz, a wygraliśmy 22 punktami i też nie wiadomo, jak będzie w Lublinie, jak my tam pojedziemy i co tam będzie. Jak nie będzie im coś pasowało, a nam wszystko będzie pasowało, to też trudno powiedzieć. Tak naprawdę teraz liczy się to, żeby awansować do play-offów, na której pozycji awansujesz tam już. Najważniejszy awans i najważniejsze będą play-offy – wypowiedział się Łaguta.

W całych niedzielnych zawodach mistrz świata z 2021 roku był kosmicznie szybki. Mecz zakończył on z kompletem 15 punktów. Taka zdobycz musiała być dla niego bardzo szczególna, jak można było usłyszeć z ust prezentera Jacka Dreczki, Artiom Łaguta postanowił zadedykować swój świetny występ swojemu zmarłemu przyjacielowi, którym był Andriej Kudriaszow. Później wyraźnie wzruszony żużlowiec potwierdził to, dodając, jak ważnym człowiekiem w jego życiu był Andriej.

– Tak, bo Andriej dla mnie w ogóle był takim najlepszym przyjacielem. Taki, z którym najwięcej chyba przeżyłem różnych sytuacji, różnych momentów. Dużo biegaliśmy razem, dużo jeździliśmy na crossie, także starałem się zawsze pomóc. Jak pamiętam, on zachorował na tą chorobę i przyszedł do mnie i mówił, że już jest po chorobie i wszystko będzie dobrze. To zapytał, czy ja mu pomogę z dobrymi silnikami, a ja mu mówię, oczywiście pomogę, także zawsze mu pomagałem, zawsze zostawał u mnie w domu, spał u mnie. To jest taki mój najlepszy przyjaciel, którego miałem w życiu – wspominał lider Betard Sparty Wrocław.

432874418 7542350789136225 8830084299547608109 n
Fot. Łukasz Wilk
440024489 10229026233894850 4093433185359761842 n
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *