Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Artiom Łaguta na temat potencjalnego zawieszenia

Artiom Łaguta
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Marcin Boroch

Artiom Łaguta na temat potencjalnego zawieszenia

Artiom Łaguta podobnie jak Tai Woffinden nie czuł się w pełni sił podczas rewanżowego spotkania o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski przeciwko Platinum Motor Lublin. Ich sprawą zainteresowała się POLADA, lecz wszystkie plotki na temat potencjalnego zawieszenia zdementował sam zawodnik.

Rosjanin z polskim paszportem po trzech swoich wyścigach postanowił wycofać się z zawodów. Przyczyną tego był ból ręki, który odczuwał od samego początku spotkania – „We wtorek miałem trening na motocrossie i doznałem mocnego upadku. W efekcie złamałem taką malutką kość w ręce. Z taką kontuzją startowało już w tym roku kilku zawodników. Bardzo chciałem pojechać dla drużyny, żeby zdobyć złoto, ale kiedy wiedzieliśmy, że nie mamy szans, aby wygrać z Motorem, zrezygnowałem, bo nie miałem siły trzymać motocykla „– powiedział Artiom Łaguta w Magazynie Eleven Sports.

W poniedziałek rozpętała się prawdziwe piekło w mediach społecznościowych, gdyż sprawą obu zawodników zainteresowała się POLADA, czyli Polska Komisja Antydopingowa, która uważa, że jazda na „blokadzie” jest niedozwolona. Na temat ten wypowiedział się Mistrz Świata z roku 2021 – „To nie była żadna blokada, to było po prostu znieczulenie ręki. Dostałem miejscowe znieczulenie, na podobnej zasadzie jak dostaje się u dentysty” – skomentował

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *