Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Apator Toruń to nadal miejsce dla Pawła Przedpełskiego? “Chcę udowodnić, że mogę osiągnąć lepsze wyniki”

Apator Toruń
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Redakcja

Apator Toruń to nadal miejsce dla Pawła Przedpełskiego? “Chcę udowodnić, że mogę osiągnąć lepsze wyniki”

Polski żużlowiec Paweł Przedpełski nie zamierza zwalniać tempa przed nadchodzącym sezonem żużlowym. W ekskluzywnej rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym Przedpełski podzielił się swoimi planami i ambicjami, skupiając się na solidnych przygotowaniach do sezonu 2024.

Koncentracja na sezonie 2024

Jednym z gorących tematów był rozwój składu Apatora Toruń. Okazuje się, że toruńska drużyna intensywnie pracuje nad budową zespołu na sezon 2025, a szkielet składu już powstaje. Mimo to Przedpełski skoncentrowany jest na bieżącym sezonie i przygotowuje się bardzo solidnie, by uniknąć problemów, które mogły wpłynąć na jego wyniki w poprzednim roku.

-“Chcę skupić się na tegorocznym ściganiu. Bardzo mocno się przygotowuję, żeby uniknąć pewnych rzeczy, które utrudniały mi życie w ostatnim sezonie. Chcę jeździć dobrze i skutecznie,” zapewnia Przedpełski.

Przyszłość zawodnika w Toruniu

Zapytany o ewentualną przyszłość w Apatorze Toruń, Przedpełski pozostawia otwartą bramę dla różnych scenariuszy. –“Nikt nie wie, co się wydarzy. Oczywiście, istnieje możliwość, że za rok będę na drugim końcu Polski. Generalnie wiadomo, jak to wygląda. Byłem w Częstochowie, wróciłem do Torunia. Po prostu chciałbym jeździć dobrze i skutecznie.”

Na pytanie, czy po zakończeniu sezonu odczuwa presję w związku z ewentualnymi zmianami w zespole, Przedpełski podkreśla, że żużel to sport, a wyniki nie zawsze przekładają się na pewne decyzje. -“Liczy się forma w danym sezonie. Będę chciał poprawić swoje wyniki. Wiem, że stać mnie na lepszą jazdę, i myślę, że działacze Apatora wiedzą o tym. Będę dążył do tego, aby ten sezon był lepszy, bardzo mocno się do niego przygotowuję.

Zmiany w Teamie i przygotowaniach

Co do ewentualnych zmian w zespole i parku maszyn, Przedpełski nie zdradza szczegółów. –“Zawsze można coś poprawić, trzeba szukać udoskonaleń. Każda zima służy temu, aby coś poprawić i udoskonalić pewne rzeczy. Ale o tym, co konkretnie znalazłem, nie będę zbyt wylewny. To tematy, o których nie zawsze chętnie rozmawiamy.”

Paweł Przedpełski, kończąc rozmowę pełen optymizmu, przekazał –“Troszeczkę zmieniłem cykl przygotowań w porównaniu do poprzednich lat, ale wszystko po to, aby wycisnąć jak najwięcej i czuć się lepiej. Ostro trenuję, przygotowuję się do sezonu bez zakłóceń. Chcę udowodnić, że mogę osiągnąć lepsze wyniki.”

Przedpełski z pewnością pozostaje jednym z czołowych polskich żużlowców, który z determinacją i profesjonalizmem podchodzi do kolejnego sezonu, gotowy na wyzwania, jakie przyniesie toruńska żużlowa scena w nowym rozdaniu.

Prezes Apatora
Fot. Kazimierz Kożuch
Lebiediew
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×