Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Anže Grmek: „Cieszę się, że mój pierwszy sezon spędzę właśnie tutaj i myślę, że dokonałem najlepszego wyboru”

Anže Grmek

Autor: Sebastian Krauz

Anže Grmek: „Cieszę się, że mój pierwszy sezon spędzę właśnie tutaj i myślę, że dokonałem najlepszego wyboru”

Anže Grmek to jeden z najbardziej utalentowanych juniorów w świecie speedwaya. Młody zawodnik podpisał niedawno trzyletni kontrakt w Rzeszowie i przez następne lata będzie się rozwijał pod czujnym okiem włodarzy „Żurawi”.

Stal Rzeszów wygrała wyścig o zakontraktowanie Słoweńca z Motorem Lublin, co było szeroko komentowane w mediach. 17-latek uznawany jest za jeden z największych talentów w świcie speedwaya, a słoweńscy dziennikarze widzą w nim następcę samego Mateja Žagara. Młody zawodnik po podpisaniu kontraktu ze Stalą udzielił wywiadu klubowym mediom, w którym opowiedział o tym, dlaczego zdecydował się na taki ruch, oraz jakie oczekiwania ma przed sezonem 2023.

Zawodnik już na wstępie zaznaczył, że wybór Rzeszowa nie był przypadkowy i głęboko wierzy, że w Rzeszowie rozwinie się i wejdzie na jeszcze wyższy poziom, jednak wciąż musi się sporo nauczyć, ponieważ starty w Polsce będą dla niego czymś zupełnie nowym. Podkreśla jednak, że nie nakłada na siebie większej presji.

Cieszę się, że mój pierwszy sezon spędzę właśnie tutaj i myślę, że dokonałem najlepszego wyboru na sam początek jazdy w Polsce. Nie mogę się doczekać pierwszych startów i już obiecuję, że dam z siebie wszystko. Pierwszy sezon to coś nowego, tak naprawdę nie wiem jeszcze, jak to wszystko funkcjonuje, ale mocno wierzę, że kiedy się przekonam polubię to wszystko. W zasadzie większej presji w związku z pierwszymi startami w nowym miejscu nie odczuwam. Wierzę, że będzie dobrze – powiedział Anže Grmek w rozmowie z klubowymi mediami.

#7 Co nowego w regulaminie? W 1. i 2. lidze ZZ-tka tylko za najlepszego w drużynie

Młody Słoweniec nie miał jeszcze okazji ścigać się na specyficznym torze w Rzeszowie i zaznaczył, że do tej pory raczej nie ścigał się na podobnym. Zwrócił on uwagę na specyfikę toru, jednak w związku z tym, że lubi on długie tory wierzy, że szybko się do niego spasuje. Swoje pierwsze starty na motocyklu zaczynał on w wieku 9 lat na motocrossie a dopiero później na motocyklach klasy 125cc. Z kolei w wieku 11 lat przesiadł się na motocykle klasy 500cc.

Anže Grmek opowiedział również o rozwoju żużla w jego rodzinnej Słowenii, gdzie młodym żużlowcom często ciężko jest się przebić i między innymi dlatego zdecydował się przenieść do Polski, gdzie ma większe możliwości.

– W Polsce już na samym starcie masz przewagę – dostęp do sprzętu, klubów sportowych i ludzi, którzy Ci pomogą. W Słowenii jest to zdecydowanie trudniejsze. Ja miałem szczęście, ponieważ mój tata bardzo dużo mi pomógł, jemu wszystko zawdzięczam. Także mój trener Franci Kalin, który uczy mnie wszystkiego od podstaw – powiedział Anže Grmek w rozmowie z klubowymi mediami.

Kevin Juhl Pedersen przedłużył swój kontrakt z Lokomotivem Daugavpils

Słoweniec powiedział również, jak ocenia potencjał Stali i jakie cele stawia sobie na sezon 2023.

– Mamy bardzo silną drużyną, złożoną z wielu zawodników, a tym samym na pewno będziemy chcieli powalczyć o najwyższy cel. Na pewno każdy z nas da z siebie wszystko i wierzę, że wszystko ułoży się po naszej myśli. Indywidualnie chcę się dobrze zaprezentować w Mistrzostwach Europy U-19 oraz Mistrzostwach Świata U-21. W tym roku udało mi się awansować do finału IME U-19 w Nagyhalász, jednak występ w tych zawodach nie do końca mi wyszedł. Natomiast drużynowo, na pewno chcę dołożyć jak najwięcej punktów do dorobku drużyny i powalczyć z zespołem o zwycięstwo w 2. Lidze Żużlowej – powiedział Anže Grmek w rozmowie z klubowymi mediami.

Na koniec zdradził on także, że ma częsty kontakt z Matejem Žagarze który jak się okazuje, mieszka blisko młodego zawodnika Stali i obaj czasem się widują. Matej pomógł mu, chociażby ze sprawami organizacyjnymi dotyczącymi początków w Polsce.

Fot. Texom Stal Rzeszów

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Anže Grmek: „Cieszę się, że mój pierwszy sezon spędzę właśnie tutaj i myślę, że dokonałem najlepszego wyboru”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *