Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Andrzej Rusko wskazał czego brakuje Bewley’owi do pokonania Zmarzlika

andrzej rusko
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Paweł Płóciniak

Andrzej Rusko wskazał czego brakuje Bewley’owi do pokonania Zmarzlika

Daniel Bewley jest wskazywany jako jeden z głównych faworytów do zdetronizowania Bartosza Zmarzlika. Prezes Betard Sparty Wrocław, dla której występuje w PGE Ekstralidze Brytyjczyk wyjaśnił co musi poprawić, by zostać indywidualnym mistrzem świata.

W ubiegłym sezonie w cyklu Grand Prix Dan Bewley zajął 7 lokatę i otrzymał stałą „dziką kartę” na starty w tegorocznej walce o tytuł indywidualnego mistrza świata. Brytyjczyk może pochwalić się bardzo ciekawą serią, która dotyczy finałów turniejów pojedynczych rund. Gdy żużlowiec Betard Sparty pojawia się w finale to za każdym razem w nim zwycięża. Stało się tak trzykrotnie rok temu w Malilli oraz dwa lata temu we Wrocławiu oraz w Cardiff.

Jedną z jego największych bolączek na pewno jest dostanie się do tego finału. W ubiegłym roku odbyło się dziesięć rund cyklu Grand Prix, w dziewięciu z nich Dan Bewley meldował się w półfinale, ale tylko raz wziął udział w najważniejszym wyścigu dnia. Nie tylko poprawy w tej kwestii brakuje Brytyjczykowi, by zostać indywidualnym mistrzem świata, o innej powiedział Andrzej Rusko w rozmowie z dziennikarzem Eleven Sports Marcinem Musiałem.

Ja myślę, że on jest bardzo bliski tego, by zostać mistrzem świata. Oczywiście tutaj trzeba też patrzeć na Bartka, który również co roku podnosi tę poprzeczkę, ale Danowi dzisiaj brakuje tak naprawdę trochę takiej bezwzględności. Jest za bardzo przyjacielski na torze. Ja rozumiem, że w żużlu nie można patrzeć tylko na siebie. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo dynamiczny sport, bardzo niebezpieczny, więc takie zamykanie do końca nie zawsze jest bezpieczne wszystko, ale jeżeli Dan przyswoi sobie i popatrzy w jaki sposób tytuły zdobywa Bartek to myślę, że Bartkowi może wyrosnąć bardzo groźny konkurent – twierdzi prezes Betard Sparty Wrocław.

20230917 DSC05334
Fot. Kazimierz Kożuch
20230917 DSC05365
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *