Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Andrzej Lebiediew, nowy byk z Leszna, testuje tor w rodzinnym Daugavpils

Andrzej Lebiediew
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Andrzej Lebiediew, nowy byk z Leszna, testuje tor w rodzinnym Daugavpils

Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami, a Australijczycy reprezentujący Fogo Unię Leszno już rozpoczęli swoje treningi w rodzimych stronach. Mimo że Europa w tej porze roku nie sprzyja żużlowcom, nowy zawodnik Leszczyńskich Byków, Andrzej Lebiediew, miał okazję zasiąść na swoim motocyklu na torze w Daugavpils, jego rodzinnym mieście na Łotwie. Chociaż nawierzchnia była zamarznięta, a śnieg pokrywał tor, to dla Andrzeja Lebiediewa oraz lokalnych adeptów żużla było to bardziej symboliczne niż rywalizacyjne spotkanie.

Andrzej podkreślił, że używał swojego motocykla prosto z warsztatu, jedynie wymieniając koła na te z kolcami. „Używałem swojego motocykla prosto z warsztatu, wymieniłem w nim tylko koła na takie z kolcami. Czułem się miło we własnym siodełku po długiej przerwie i można powiedzieć, że przetestowałem już w tym roku swoje ciało na motocyklu” – przyznał nowy leszczyński Byk na łamach elka.pl

Mimo zimowych warunków, Lebiediew i miejscowi adepci żużla mogli cieszyć się atmosferą zabawy, a rywalizacja była raczej czysto przyjacielska. Andrzej Lebiediew niedawno został uhonorowany tytułem najlepszego sportowca 2023 roku w Daugavpils podczas uroczystej gali.

prezes stali gorzów
Fot. Marta Astachow
Żużel
Fot Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *