Żużel - Best Speedway Tv

Andriej Kudriaszow kończy karierę! Przerażająca diagnoza lekarzy! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Andriej Kudriaszow kończy karierę! Przerażająca diagnoza lekarzy!

Andriej Kudriaszow

Andriej Kudriaszow kończy karierę! Przerażająca diagnoza lekarzy!

Ta informacja jest szokiem dla wszystkich kibiców żużla w Polsce. Andriej Kudriaszow zdecydował się zakończyć karierę, mimo że PZM poinformował, że będzie on mógł startować w nadchodzącym sezonie na polskich torach. Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze…

Kilka miesięcy temu po konsultacjach z FIM, PZM zdecydował się dopuścić trzech Rosjan do startów na polskich torach w sezonie 2023. Byli nimi Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, i Andriej Kudriaszow, którzy w marcu będą musieli zdać egzamin teoretyczny, zorganizowany przez PZM. Na informację tę czekali zarówno sami zawodnicy, jak i kibice żużla. Jak się jednak okazuje, Andriej Kudriaszow zdecydował się zakończyć żużlową karierę! Powód jest istnie przerażający. U zawodnika lekarze zdiagnozowali bowiem nowotwór skóry (rak płaskonabłonkowy). Swoją decyzję zawodnik przekazał w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Reprezentacja Reszty Świata minimalnie lepsza od Reprezentacji Argentyny

Lekarze powiedzieli mi, że nie ma szans, bym mógł wrócić do zawodowego uprawiania sportu. Moja sytuacja jest bardzo poważna. Z tego powodu zdecydowałem się rozpocząć sprzedaż mojego sprzętu i liczę, że to pozwoli jakoś przetrwać rodzinie najbliższe miesiące. Teraz priorytetem jest walka o powrót do zdrowia. Żużel to już niestety przeszłość – powiedział zawodnik w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Kudriaszow powiedział, że pod koniec grudnia usłyszał od lekarzy informację, że konieczna może się okazać amputacja lewej nogi. Zawodnik zapowiada jednak, że chce walczyć i spróbuje innej metody leczenia. Andriej Kudriaszow jest dobrze znany kibicom w Polsce, bowiem w naszym kraju startował w barwach Wandy Kraków (2010 i 2012), GKM-u Grudziądz (2011), KMŻ-u Lublin (2013-2014), Polonii Bydgoszcz (2015-2017), Orła Łódź (2018), Startu Gniezno (2019), Lokomotivu Daugavpils (2020) oraz Kolejarza Opole (2021). Mamy nadzieję, że zawodnik wygra z chorobą i trzymamy za niego kciuki.

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY, GOŚCIEM WALDEMAR SADOWSKI – kliknij TUTAJ

Reklamy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×