Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Anders Thomsen zażenowany decyzją sędziego podczas GP: Ta decyzja była absolutnie niesłuszna

Gdzie i kiedy żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Anders Thomsen zażenowany decyzją sędziego podczas GP: Ta decyzja była absolutnie niesłuszna

W pierwszej serii GP Szwecji na żużlu były aż dwa upadki. Najpierw w trzecim wyścigu z torem zapoznał się Bartosz Zmarzlik, a bieg później w tym samym miejscu z motocykla spadł Jacob Thorssel. W tej drugiej sytuacji sędzia wykluczył Andersa Thomsena, co jest ogromną kontrowersją. Duńczyk był bardzo zły po ogłoszeniu decyzji.

GKM będzie podczas dzisiejszego GP obserwował swojego nowego zawodnika?

W czwartym wyścigu niezwykle ciasno zrobiło się na przeciwległej prostej. Fredrik Lindgren jadący najbliżej wewnętrznej mocno poszerzył tor jazdy, czym niejako „przesunął” Andersa Thomsena, który wpadł w Jacoba Thorssela, który został tym samym przytwierdzony do bandy i upadł na tor. Eksperci w studio Eurosport Extra zgodnie twierdzili, że ciężko wykluczyć kogokolwiek. Oglądaliśmy bowiem klasyczne żużlowe domino, tylko że nie na pierwszym łuku, a chwilkę później.

Anders Thomsen skomentował całą sytuację w wywiadzie dla Eurosport Extra:

Jestem zawsze spokojny, gdy wszystko jest w porządku, ale ta decyzja była absolutnie niesłuszna. Nie miałem miejsca, żeby pojechać inaczej. Freddie (Lindgren – przyp.red.) poszerzał tor jazdy do zewnętrznej i zabrał mnie ze sobą, a tam był już Thorssel. Nie miałem miejsca. Ja jestem Duńczykiem, sędzia jest Duńczykiem, więc łatwo mnie było wykluczyć – zakończył z uśmiechem uspokojony już po kilkunastu minutach Anders Thomsen.

Zawody w Malilli sędziuje rodak zawodnika Stali Gorzów – pan Jesper Stentoft

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *