Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC

GKM będzie podczas dzisiejszego GP obserwował swojego nowego zawodnika?

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

GKM będzie podczas dzisiejszego GP obserwował swojego nowego zawodnika?

Dzisiaj w szwedzkiej Malilli podczas zawodów z cyklu Speedway Grand Prix okazję do jazdy w gronie najlepszych zawodników na świecie będzie miał Andrzej Lebiediew. Łotysz wystartuje za kontuzjowanego Kima Nilssona. Z uwagą jego poczynania będą śledzić działacze GKM-u, którzy być może będą w ten sposób oglądać w akcji swojego nowego zawodnika na sezon 2024.

Sensacyjny zwycięzca kwalifikacji przed GP Szwecji w Malilli. Znamy numery startowe

ZOOleszcz GKM Grudziądz aktywnie działa na rynku transferowym i robi rozeznanie wśród zawodników, którzy byliby w stanie podnieść poziom drużyny. Sporo mówiło się o zainteresowaniu Jasonem Doylem, ale jednocześnie wiadomo już, że w negocjacjach z Australijczykiem grudziądzki klub musiałby przebić ofertę toruńskiego Apatora, który również szuka kolejnego lidera na nowy sezon.

Realnym celem transferowym dla „Gołębi” jest Andrzej Lebiediew. Łotysz nie jest oczywiście taką gwiazdą jak Doyle, ale jest w stanie punktować na bardzo dobrym poziomie w PGE Ekstralidze, a do tego jest niewątpliwie tańszą opcją. Działaczy z Grudziądza przekonał również występ Łotysza w meczu przy Hallera 4. Wówczas 28-latek był liderem Wilków i zgromadził przy swoim nazwisku 13 punktów oraz jeden bonus w sześciu startach.

Łotysz w rundzie cyklu GP rozgrywanej w Malilli nic nie musi, aczkolwiek na pewno będzie chciał się pokazać z dobrej strony, tak by udowodnić, że może być silnym punktem ekstraligowego zespołu. Wtedy tylko zwiększy swoje szanse na angaż w ekstraligowym GKM-ie, jeśli Cellfast Wilki Krosno nie zdołają wydostać się z dna tabeli.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *