Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Zbigniew Fiałkowski o napiętych sytuacjach w trakcie meczu Rawicz – Poznań. “Poczekajmy na orzeczenie”

Zbigniew

Autor: Bartosz Glapiak

Zbigniew Fiałkowski o napiętych sytuacjach w trakcie meczu Rawicz – Poznań. “Poczekajmy na orzeczenie”

Gościem środowego Magazynu BestSpeedwayTv był Zbigniew Fiałkowski. Członek władz Głównej Komisji Sportu Żużlowego odpowiedział na wszelkie dywagacje dotyczące wydarzeń wokół meczu Metalika Recykling Kolejarza Rawicz z SpecHouse PSŻ Poznań.

Na pierwsze półfinałowe spotkanie pomiędzy tymi zespołami gorączkowo wyczekiwano już na kilka dni przed zawodami. Obie ekipy mierzą w awans na zaplecze PGE Ekstraligi. Bliżej tego celu na ten moment są “Skorpiony”. SpecHouse PSŻ Poznań pokonało miejscowych 49:41 i w rewanżu będą faworytami. Przewodniczący Jury Zbigniew Fiałkowski ocenił aspekty sportowe tego pojedynku.

Jeżeli chodzi o walkę na torze i sportowy aspekt tego spotkania, to na pewno dostarczyło ono sporo emocji. Każdy gryzł każdy kawałek toru, więc sportowo ten mecz mógł się podobać. Oczywiście czas trwania zawodów był bardzo długi, ale było to spowodowane tym, że tu był upadek czy taśma i regulamin mówi jasno, co należy w tych sytuacjach robić. Sportowo można to spotkanie określić na bardzo wysokim poziomie, bo takie informacje do mnie docierały, że było to fajne widowisko na torze – podsumował Zbigniew Fiałkowski.

298159870 489786913152260 6392267627255188160 n
Zbigniew Fiałkowski o napiętych sytuacjach w trakcie meczu Rawicz - Poznań. "Poczekajmy na orzeczenie" 2

Niestety emocje widoczne były nie tylko na torze. Po jednej z gonitw w parku maszyn doszło do przepychanek pomiędzy osobami związanymi z klubami z Rawicza i Poznania. Interweniować musiała ochrona znajdująca się na stadionie im. Floriana Kapały. Po zakończonym spotkaniu również nie było spokojnie, jednak gość naszego magazynu podkreślił, że oceny tego co się wydarzyło jest Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Tylu dziennikarzy napisało już tyle różnych rzeczy, co się działo i gdzie się działo, a my po prostu nie będziemy tego komentować i przypuszczam, że prezes Knop nie będzie tego komentował. Cały materiał został zebrany, materiał audio i video, kwestia dokumentacji. Zostało to we wtorek przesłane do Głównej Komisji Sportu Żużlowego w celu zapoznania się z tym materiałem. Tam jest opisana cała prawda. a nie dywagacje dziennikarzy czy jakieś domysły – powiedział członek władz GKSŻ.

Dodał jednocześnie, że w środę rano Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ zarządził na przyszły tydzień postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie. Gość naszego magazynu nie zdradził jednak jego daty. – Chcemy mieć spokojną głowę i spokojnie przeanalizować tę sytuację. Oczywiście nigdy ona nie powinna się zdarzyć, ale nie będziemy o tym szerzej mówić, bo takie rzeczy powodują jakieś niepotrzebne napięcia, wojenki i pobudzania – oznajmił.

Nie wykluczone, że komisja dyscyplinarna przyzna kary zarówno dla obu ekip, jak i indywidualne. – Poczekajmy na orzeczenie i wtedy będziemy wiedzieli, kto, co, za co, ile i jak – zakończył Zbigniew Fiałkowski.

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×