Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Trans MF Landshut Devils. Zapowiedź ostatniej 14. kolejki rundy zasadniczej

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Autor: Wojciech Kamiński

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Trans MF Landshut Devils. Zapowiedź ostatniej 14. kolejki rundy zasadniczej

W najbliższą niedzielę będziemy świadkami spotkań ostatniej kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej, jedno z nich zostanie rozegrane na stadionie miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy. O godzinie 14:00, miejscowa Polonia podejmie drużynę “Diabłów” z niemieckiego Landshut. Obydwie drużyny są pewne występu w fazie play-off, bydgoszczanie dodatkowo mają zapewnione pierwsze miejsce w tabeli.

Bawarczycy zajmują czwartą lokatę i mają tyle samo punktów co trzecie Cellfast Wilki Krosno. Gdyby ekipie Sławomira Kryjoma udało się zdobyć w tym meczu więcej “dużych punktów” niż drużynie z Krosna w pojedynku z gdańszczanami to będą mieli przywilej odjechania rewanżowego spotkania w fazie play-off na swoim torze.

We wtorek 19 lipca sternik drużyny z Landshut napisał, że występ Kima Nilssona i Madsa Hansena stoją pod dużym znakiem zapytania. W awizowanym składzie znalazł się tylko się tylko Duńczyk, a za Szweda wskoczył młodzieżowiec Mario Niedermeier. Co ciekawe, w składzie Trans MF Landshut Devils jest dwóch byłych zawodników Abramczyk Polonii, są to Dimitri Berge i Kai Huckenbeck. W tym roku bardzo dobrą formę prezentuje drugi z nich, Huckenbeck z średnią 2,299 zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji zawodników eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Menedżer bydgoskiej drużyny nie zdecydował się na roszady w składzie Polonii i gospodarze pojadą dokładnie tak jak to miało miejsce podczas meczu w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem. Kilku zawodników gospodarzy miało w ostatnim czasie małe problemy zdrowotne i wydaje się, że taki mecz, w którym nie ma presji wyniku będzie idealną okazją na doszlifowanie formy przed decydującą fazą rozgrywek.

Dodatkowo na kibiców Abramczyk Polonii czeka niespodzianka przygotowana przez Prezesa Jerzego Kanclerza. W kulisach mówi się o tym, że ogłoszone ma zostać podpisanie nowego kontraktu przez Wiktora Przyjemskiego. Wychowanek BTŻ Bydgoszcz ma 17 lat i jest jednym z liderów bydgoskiego zespołu, na tą chwilę jego średnia biego-punktowa to 2,222, co przekłada się na szóste miejsce w klasyfikacji zawodników eWinner 1. Ligi. Nie jest tajemnicą, że o angaż Wiktora zabiegają Prezesi klubów z PGE Ekstraligi i jego nazwisko jest jednym z głośniejszych na giełdzie transferowej. Parafowanie umowy na kolejne lata z pewnością dałoby duży spokój zarówno działaczom jak i samemu zawodnikowi przed startem fazy finałowej tegorocznego sezonu.

Składy:

Trans MF Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Mario Niedermeier
3. Erik Riss
4. Mads Hansen
5. Dimitri Bergé
6. Norick Bloedorn
7. Erik Bachhuber

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Daniel Jeleniewski
11. Matej Žagar
12. Olegs Mihailovs
13. Adrian Miedziński
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×