Żużel. Wiara zaprowadzi ich do medalu? Pożegnalny mecz Woźniaka w Stali! [ZAPOWIEDŹ]
Żużel. Rewanżowe spotkanie w starciu o brąz PGE Ekstraligi. KS Apator Toruń, podejmie ebut.pl Stali Gorzów
Już dzisiaj odbędzie się rewanżowe spotkanie w starciu o brąz PGE Ekstraligi. KS Apator Toruń, podejmie na własnym stadionie drużynę ebut.pl Stali Gorzów. W szeregach gospodarzy panują z pewnością bardzo pozytywne nastroje. Drużyna sensacyjnie wygrała pierwsze spotkanie, które odbyło się w Gorzowie. Dość powiedzieć, że była to pierwsza wyjazdowa wygrana Apatora od ponad dwóch lat! Żeby tego było mało, do składu wraca Wiktor Lampart, który uporał się z kontuzją barku. Dla niego będzie to pożegnanie z toruńską publicznością. Tak samo, jak dla Pawła Przedpełskiego – wychowanka „Aniołów”. Obaj panowie mogą zakończyć ten etap kariery bardzo pozytywnym akcentem, jakim z całą pewnością będzie drugi pod rząd brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.
O pozytywnych nastrojach nie ma nawet co marzyć, w przypadku ebut.pl Stali Gorzów. Kontrowersyjne rozstanie z trenerem, Stanisławem Chomskim, oraz jednym z ulubieńców kibiców – Szymonem Woźniakiem. Drużyna jest rozbita, o czym wprost mówił sam Woźniak. Czy uda zmobilizować się na tyle, żeby szturmem zdobyć brązowy medal? Statystyki przemawiają za ekipą „Stalowców”, którzy wygrali oba wcześniejsze mecze na toruńskiej Motoarenie. Podbudowany będzie z pewnością Anders Thomsen, który wczoraj wywalczył awans do cyklu Speedway Grand Prix. Wiele będzie zależeć od postawy krajowej formacji. Wspominanego wcześniej Woźniaka, ale także Oskara Fajfera i Jakuba Miśkowiaka.
Awizowane składy:
KS Apator Toruń:
9. Patryk Dudek
10. Robert Lambert
11. Paweł Przedpełski
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sayfutdinov
14. Antoni Kawczyński
15. Krzysztof Lewandowski
ebut.pl Stal Gorzów:
1. Martin Vaculik
2. Szymon Woźniak
3. Oskar Fajfer
4. Jakub Miśkowiak
5. Anders Thomsen
6. Oskar Paluch
7. Jakub Stojanowski
![Żużel. Wiara zaprowadzi ich do medalu? Pożegnalny mecz Woźniaka w Stali! [ZAPOWIEDŹ] 1 Google News Best Speedway Tv](https://bestspeedwaytv.pl/wp-content/uploads/2024/09/baner-google-news-dolacz-do-nas-1024x256.png)
- Falubaz Zielona Góra zaczyna sezon! Wyjeżdżają szybciej niż planowali!
- Żużel. Drużynowy Puchar Świata ma sponsora tytularnego! BOLL wchodzi do gry
- Żużel. ROW Rybnik stawia jasny cel! Nowy trener mówi wprost o play-offach
- Dominik Kubera z dziką kartą. Kibice zdecydowali po burzliwym głosowaniu
- ROW Rybnik zmienił tor nie do poznania. To może być prawdziwa rewolucja