Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

9. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Beniaminek kontra wiceliderzy. TEXOM Stal Rzeszów vs INNPRO ROW Rybnik [ZAPOWIEDŹ]

Metalkas 2. Ekstraligi
fot. Andrzej Kozyrski

Autor: Edyta Wojdeł

9. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Beniaminek kontra wiceliderzy. TEXOM Stal Rzeszów vs INNPRO ROW Rybnik [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami kolejne spotkanie sezonu żużlowego 2024. Już w ten piątek 28.06 o godz. 20:30 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie odbędzie się jedno z zaległych spotkań fazy zasadniczej w Metalkas 2. Ekstralidze. Beniaminek TEXOM Stal Rzeszów podejmie na domowym torze wicelidera klasyfikacji INNPRO ROW Rybnik.

Piątkowe spotkanie będzie jednym z dwóch, uzupełniających 9. rundę, meczy na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze, którzy w poprzednim sezonie wywalczyli sobie awans do Metalkas 2. Ekstraligi, w piątek, na domowym owalu podejmą tych, którzy bez wątpienia walczą w tym roku o najwyższe cele.

Żużlowcy TEXOM Stali Rzeszów fazę rewanżową rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi rozpoczęli bardzo konkretną porażką w Łodzi. Zjawiając się na stadionie Orłów z aż osiemnastopunktowym zapasem, wyjechali podwójnie przegrani. Porażka, wynosząca aż trzydzieści dwa punkty, odebrała bowiem Żurawiom punkt bonusowy. Bez wątpienia nikt nie spodziewał się tak wielkiego rozczarowania. Nie krył go w szczególności szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu.

Chociaż TEXOM Stal Rzeszów musiała przełknąć pierwszą w tym sezonie, aż tak gorzką pigułkę żużlowej porażki, to przed Żurawiami staje kolejne nie łatwe wyzwanie. Na swoim domowym torze podejmą obecnego wicelidera tabeli Metalkas 2. Ekstraligi – INNPRO ROW Rybnik. W pierwszym starciu tych drużyn Rybniczanie wywalczyli sobie dziewięć punktów zadatku na dwumecz i bez wątpienia w Rzeszowie pojawią się po dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Największym atutem rzeszowian okazać może się, słabo znany pozostałym przedstawicielom średniego szczebla polskich rozgrywek żużlowych, tor.

Rybnickie Rekiny utraciły ostatnio pozycję lidera Metalkas 2. Ekstraligi i w tabeli znalazły się za ABRAMCZYK Polonią Bydgoszcz. Należy jednak uwzględnić z całą pewnością fakt, iż mecz z rzeszowską Stalą jest jednym z dwóch zaległych spotkań, które ROW ma do uzupełnienia, a od lidera klasyfikacji dzieli go jedynie punkt. W tym sezonie INNPRO ROW Rybnik idzie z przytupem po swoje. Rekiny jak do tej pory odnotowały tylko jedną porażkę, na wyjeździe w Bydgoszczy. Stawiły się tam jednakże osłabione brakiem tegorocznego lidera drużyny Brady’ego Kurtza. W pełnej obsadzie mogą ponownie okazać się nie do zatrzymania, nawet w stosunkowo nowych warunkach.

Czy TEXOM Stal Rzeszów podniesie się po druzgocącej porażce w Łodzi i stawi opór rybnickim Rekinom? Czy też INNPRO ROW Rybnik wjedzie na nieznany tor całkowicie po swoje i wróci do domu z kolejnym triumfem na koncie? O tym przekonamy się już w piątek!

Fanów czarnego sportu zapraszamy o godz. 20:30 na stadion przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie oraz przed telewizory do Canal+ Sport 5. Początek transmisji o godzinie 20:30. Sędzią zawodów będzie Krzysztof Meyze.

Awizowane składy:

TEXOM Stal Rzeszów:
9. Marcin Nowak
10. Krystian Pieszczek
11. Nicki Pedersen
12. Mateusz Świdnicki (U24)
13. Jacob Thorssell
14. Kryspin Jarosz
15. Wiktor Rafalski

INNPRO ROW Rybnik:
1. Rohan Tungate
2. Grzegorz Walasek
3. Jakub Jamróg
4. Norick Bloedorn (U24)
5. Brady Kurtz
6. Paweł Trześniewski
7. Kacper Tkocz

39994
fot. Andrzej Kozyrski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *