Żużel - Best Speedway Tv

#2 Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski - Kontuzje nie przeszkodziły w zdobyciu srebra [PODSUMOWANIE] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Stal Gorzów

#2 Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski – Kontuzje nie przeszkodziły w zdobyciu srebra [PODSUMOWANIE]

#2 Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski – Kontuzje nie przeszkodziły w zdobyciu srebra [PODSUMOWANIE]

W tym roku gorzowski klub obchodził 75-lecie istnienia. Niewiele zabrakło, a Stalowcy cieszyliby się z 10 złotego medalu, niestety jest srebro i z tego także należy się cieszyć. Ten sezon nie należał do łatwych w wykonaniu żółto-niebieskich. Zamieszanie z prezesem, odejście Bartka Zmarzlika ze Stali i plaga kontuzji to tylko niektóre czynniki.


Fani drużyny Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski po ogłoszeniu decyzji o odejściu Bartka Zmarzlika obawiali się, że ich wychowanek już nie będzie przykładać się tak jak do tej pory do zawodów drużynowych. I byli w ogromnym błędzie! Zmarzlik za każdym razem dawał z siebie wszystko zarówno na torze, jak i w parku maszyn był kapitanem z prawdziwego zdarzenia. Kibice w przyszłym sezonie odczują jego brak.

galeria 1 21


Według statystyk najmniej ścigania w tym sezonie było na stadionie Edwarda Jancarza. Gorzowski owal jest specyficzny i często sprawiał problem nie tylko zawodnikom przyjezdnych, ale także swoim. Poprzedni prezes Marek Grzyb, kiedy przejmował stery w klubie Moje Bermudy Stal Gorzów, obiecał, że kibice na Jancarzu będą wreszcie świadkami fenomenalnego ścigania. Tak się jednak nie stało, a fani z miasta nad Wartą najczęściej na Jancarzu oglądają jazdę gęsiego.


Moje Bermudy Stal Gorzów przegrali mecz inauguracyjny u siebie z Motorem Lublin i była to jedyna drużyna, której w tym sezonie udało się zdobyć Jancarza. Gorzowianie rundę zasadniczą zakończyli na 3 miejscu.  
Na 14 rozegranych spotkań zwyciężyli 8, a 6 przegrali. Uzyskali 20 punktów i 4 bonusy. To miejsce pozwoliło im wejść do fazy play-off.

galeria 2 20


Mało kto stawiał na to, że Stal Gorzów dojedzie tak wysoko, nie byli faworytami, ale jednak udowodnili, że żużel to sport nieprzewidywalny. W ćwierćfinałach okazali się lepsi od zespołu z Torunia. Przegrywając na MotoArenie jedynie dwoma punktami i wygrywając w Gorzowie 51:39. W meczu półfinałowym żółto-niebiescy trafili na Częstochowę. Na Jancarzu zremisowali, a pod Jasną Górą pokonali gospodarzy 48:42. W pierwszym spotkaniu finałowym, które odbyło się na stadionie Edwarda Jancarza, podopieczni trenera Chomskiego wygrali z Motorem Lublin 51:39. Rewanżowy mecz w Lublinie zakończył się wynikiem 53:37 co oznaczało, że Stali przypadł srebrny medal.


Bartosz Zmarzlik zdobył dla drużyny Moje Bermudy Stal Gorzów aż 278 punktów i znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu PGE Ekstraligi. Indywidualny Mistrz Świata był najskuteczniejszym żużlowcem zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Drugim mocnym punktem gorzowskiej drużyny był Martin Vaculik, który dla ekipy Moje Bermudy Stal Gorzów wywalczył 190 punktów.

galeria 3 22

O co Moje Bermudy Stal Gorzów powalczy w przyszłym sezonie? Trudno powiedzieć, nie ma jednak co ukrywać, że Bartosza Zmarzlika zastąpić się nie da. I sezon 2023 może być trudny, dla Stali, ale czas pokaże, co się wydarzy.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Bartosz Zmarzlik2010675237100002,67913,90
2.Martin Vaculik1989403010900002,27010,56
3.Anders Thomsen1965202114910002,0468,29
4.Szymon Woźniak191002728331100101,8508,95
5.Patrick Hansen2084521223400201,0713,95
6.Mateusz Bartkowiak154426122200000,7962,00

Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2022:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Oskar Paluch11355681400201,0573,18
2.Wiktor Jasiński203623161200301,0562,33
3.Oskar Hurysz6170121400000,2940,67
4.Oliwier Ralcewicz25001400000,2000,50
5.Jakub Stojanowski6180021311100,1110,33

Wyniki w sezonie 2022:

1. Motor Lublin 44:46 (D)
2. Fogo Unia Leszno 44:46 (W)
3. For Nature Solutions Apator Toruń 47:43 (D)
4. ZOOleszcz GKM Grudziądz 51:39 (W)
5. zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 50:40 (D)
6. Betard Sparta Wrocław 44:46 (W)
7. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (D)
8. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:34 (W)
9. Betard Sparta Wrocław 52:38 (D)
10. zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 40:50 (W)
11. ZOOleszcz GKM Grudziądz 54:36 (D)
12. For Nature Solutions Apator Toruń 43:47 (W)

13. Fogo Unia Leszno 47:43 (D)

14. Motor Lublin 31:59 (W)

Ćwierćfinał Play-off

For Nature Solutions Apator Toruń 44:46 (W), 51:39 (D)

Półfinał Play-off

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 45:45 (D), 48:42 (W)

Finał Play-off

Motor Lublin 51:39 (D), 37:53 (W)

Bilans w sezonie 2022:

14 meczów, 20 Punktów, 4 Bonusy, 8 Zwycięstw (+3 Zwycięstwa w playoff), 0 Remisów (+1 Remis w playoff), 6 Porażek (+2 Porażki w play-off), Bilans małych punktów +55

Foto: Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

×