Żużel - Best Speedway Tv

#07 KS ROW Rybnik - Rekiny uratowane w ostatnim momencie. [PODSUMOWANIE] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
ROW Rybnik

#07 KS ROW Rybnik – Rekiny uratowane w ostatnim momencie. [PODSUMOWANIE]

#07 KS ROW Rybnik – Rekiny uratowane w ostatnim momencie. [PODSUMOWANIE]

ROW Rybnik od swojego spadku z Ekstraligi stara się jak najszybciej wrócić do elitarnego grona. Ta sztuka nie wychodzi im najlepiej, a z meczu na mecz jest tylko gorzej. Tegoroczny sezon zdecydowanie był jednym z gorszych w ostatnich latach. ROW Rybnik wygrał zaledwie 4 spotkania i cudem uniknął spadku do 2. Ligi Żużlowej.

Po spadku w 2020 roku skład drużyny ROW Rybnik został już dwukrotnie całkowicie wymieniony. Ostali się tylko juniorzy i Siergiej Łogaczow. Z wiadomych przyczyn Rosjanin nie mógł w tym roku wspierać na torze swojej ekipy, więc do składu pozostali tylko młodzieżowcy – Paweł Trześniewski i Kacper Tkocz. Ostatecznie do ekipy ze Śląska dołączyli Grzegorz Zengota, Krystian Pieszczek, Patryk Wojdyło i Andreas Lyager, a w trakcie sezonu doszedł jeszcze Nicolai Klindt w miejsce ZZ. Wszyscy liczyli, że ze składem na oko kompletnym uda się wejść do fazy play-off, choćby dlatego, że już 6. miejsce dawało awans. Rzeczywistość okazała się inna.

galeria 1 4

Pierwszy mecz ligowy nie wyszedł im najlepiej, przegrywając na wyjeździe w Łodzi 39:51. Drużynę ROW Rybnik w tym meczu ciągnął Andreas Lyager, który zrobił prawie połowę punktów z całości (16+1 w 7 startach). Pozostali zawiedli, a “zetzetką” udało uzbierać się tylko 7 punktów. Dla porównania Siergiej w sezonie 2021 miał średnią meczową 10,50 pkt/mecz. Drugi mecz przeciwko Trans MF Landshut Devils był bardziej zadowalający. Gospodarze pokonali przyjezdnych z Niemiec 53:37 i uspokoili tym samym kibiców po porażce w Łodzi. Radość nie trwała długo, bo już w następnym meczu przeciwko Wilkom Krosno, Rybnik przegrał u siebie 40:50.

Po tym meczu przyszedł czas na istną sinusoidę. W 4. kolejce ROW Rybnik zremisował na wyjeździe z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Zacięty mecz pokazał, że Rekiny ze Śląska nie poddają się tak szybko. Kolejne spotkanie na własnym torze zakończyło się zmiażdżeniem drużyny z Gniezna 59:31. W między czasie nastąpiło przebudzenie jednego z juniorów – Kacpra Tkocza, który wywalczył swoje pierwsze punkty. W kibiców ponownie wlała się namiastka nadziei na lepsze jutro. Następne trzy kolejki to trzy przegrane mecze w stosunku 106:164, średnio 35 pkt/mecz.

galeria 2 2

Od tego czasu rybniczanie do końca sezonu wygrali już tylko dwa mecze, z czego jeden o utrzymanie na własnym torze. Emocji w tym spotkaniu zdecydowanie nie zabrakło. Kibice, nie tylko na stadionie, ale i w domach przed telewizorami, przeżywali istny rollercoaster emocji i adrenaliny. Kwestia utrzymania rozstrzygnęła się w ostatnim wyścigu przy stanie meczu 43:41 dla ROWu. W 15. biegu Rekiny dojechały do mety na 4:2 tym samym pokonując Łódź 47:43 i zapewniając sobie utrzymanie.

galeria 3 4

Na koniec warto przeanalizować jak rekiny z ROW Rybnik wypadły w statystykach w tym sezonie.

Klasyfikacja zawodników po sezonie 2022

Lp.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Andreas Lyager1474252417620002,02710
2.Grzegorz Zengota14733114111300401,9049,43
3.Nicolai Klindt1258181415911001,818,08
4.Krystian Pieszczek14671223211000111,7467,36
5.Patryk Wojdyło14631510172000101,3975,86
6.Paweł Trześniewski144727161800310,9362,57
7.Kacper Tkocz13300241704300,3330,62

Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2022:

Lp.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
8.Lech Chlebowski880008000000

Wyniki w sezonie 2022:

  1. Trans MF Landshut Devils – 53:37 (D)
  2. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 39:51 (W)
  3. Cellfast Wilki Krosno – 40:50 (D)
  4. Aforti Start Gniezno – 59:31 (D)
  5. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 45:45 (W)
  6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 37:53 (W)
  7. Stelmet Falubaz Zielona Góra – 35:55 (D)
  8. Stelmet Falubaz Zielona Góra 34:56 (W)
  9. Aforti Start Gniezno 43:45 (W)
  10. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 41:49 (D)
  11. Cellfast Wilki Krosno 39:51 (W)
  12. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 48:42 (D)
  13. Trans MF Landshut Devils 38:52 (W)
  14. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – 47:43 (D)

Bilans w sezonie 2022:

14 meczów, 11 punktów, 2 bonusy, 4 zwycięstwa, 1 remis, 9 porażek, bilans małych punktów -62

Foto: Sonia Kaps

Zostaw komentarz

×