07# MSC Wölfe Wittstock – Bezzębne wilki. [PODSUMOWANIE]

Październik w sporcie żużlowym to nieuchronny czas podsumowań. Nasz posezonowy cykl rozpoczynają niemieckie MSC Wölfe Wittstock, siódma drużyna obecnego sezonu 2 ligi żużlowej.

Ze względu na sytuację pandemiczną i związane z tym obostrzenia sanitarne, dużo nie brakło by zespół MSC Wölfe Wittstock, w ogóle nie przystąpił do rywalizacji w sezonie 2021.Po wielu staraniach działaczy i akceptacji wszystkich pozostałych drużyn, pomimo wcześniejszych deklaracji o niemożności startu, udało się dołączyć drużynie do rozgrywek w trakcie ich trwania.

galeria 1


Ekipa z Brandenburgii przystępująca do pierwszego swojego meczu z blisko miesięcznym opóźnieniem, nie miała łatwego zadania o czym najboleśniej przekonała się podczas meczu wyjazdowego w Opolu. Najlepszy swój mecz podopieczni trenera Martina Sekuly, rozegrali na inaugurację gdzie stawiając dosyć długo czoła ekipie z Poznania, zostali pokonani dopiero w biegach nominowanych.

Najjaśniejszymi postaciami w niedawno zakończonych rozgrywek w barwach MSC Wölfe Wittstock, było trio Max Dilger, Matic Ivacic oraz Lukas Baumann. O ile postawa dwóch pierwszych nie jest zaskoczeniem, tak dyspozycja młodzieżowca wywarła duże wrażenie i jest wyraźnym sygnałem, że zawodnik ten jest gotowy do rywalizacji na wyższym poziomie rozgrywek ligowych.

galeria 2


Najsłabszym punktem MSC Wölfe Wittstock w tym sezonie była słaba lub bardzo słaba postawa pozostałej części drużyny. Szczególnie więcej spodziewano się po synu właściciela Stevenie Mauerze, w poprzednim sezonie jeżdżącemu na dość przyzwoitym poziomie. Więcej oczekiwano również po Eriku Rissie czy młodym Australijczyku Fraserze Bowesie oraz bardzo doświadczonym Czechu Josefie Francu, który podobnie jak wymieniony niemiecki zawodnik, zaliczył tylko jeden występ.

galeria 3


A jak to wyglądało w liczbach? O tym wiele powiedzą poniższe statystyki.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Max Dilger1150101618400221,7007,27
2.Matic Ivacic10491014131000111,4697,10
3.Lukas Baumann115591615920401,3826,73
4.Sandro Wasserman93736131200301,0003,78
5.Erik Bachhuber9291671500000,9312,44



Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Marcin Jędrzejewski5220612310001,2734,80
2.Lukas Fienhage212134400001,2506,50
3.Ben Ernst418342600121,0564,75
4.Bartosz Szymura14012000101,0004,00
5.Steven Mauer824128810400,7081,88
6.Josef Franc13002100000,6672,00
7.Fraser Bowes619106711300,5261,50
8.Erik Riss14002200000,5002,00
9.Celina Liebmann36010500000,3331,00
10.Mirko Wolter210002710000,2001,00


Wyniki w sezonie 2021:

1. SpecHouse PSŻ Poznań 41:49 (D)
2. OK Bedmet Kolejarz Opole 21:69 (W)
3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 36:53 (D)
4. Trans MF Landshut Devils 30:59 (W)
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 32:57 (D)
6. 7R Stolaro Stal Rzeszów 28:62 (W)
7. 7R Stolaro Stal Rzeszów 19:28 (D)
8. Optibet Lokomotiv Daugavpils 32:58 (W)
9. Trans MF Landshut Devils 31:59 (D)
10. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 32:58 (W)
11. OK Bedmet Kolejarz Opole 39:51 (D)
12. SpecHouse PSŻ Poznań 32:58 (W)

Bilans w sezonie 2021:

12 meczów, 0 Punktów, 0 Bonusów, 0 Zwycięstw, 0 Remisów,
12 Porażek, Bilans małych punktów -288

#DrugajestEkstra

Foto: Emilia Hamerska – Lengas


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *