05# 7R Stolaro Stal Rzeszów – Jęk zawodu żurawi. [PODSUMOWANIE]

W dzisiejszym posezonowym podsumowaniu drużyn będzie ekipa która była najbliżej awansu do playoff, piąta drużyna w sezonie 2021 w 2 ligi żużlowej 7R Stolaro Stal Rzeszów.

Przed startem rozgrywek ekipą z Podkarpacia wstrząsnął poważny wypadek Andrija Karpowa, po udanym poprzednim sezonie, kreowanego na nowego lidera zespołu. Zdarzenie miało miejsce na torze w Grudziądzu, gdzie popularne żurawie, były na ostatniej prostej przygotowań do startu rozgrywek.

galeria 1 2


7R Stolaro Stal Rzeszów pod dowództwem trenera Michała Widery, miała obrany jasny cel – awans do fazy playoff. Po dosyć efektownym wygranym meczu z wilkami z Wittstock, przyszły jednak porażki lub dwumecze, w których brakowało punktów bonusowych. Najlepszym tego przykładem była porażka wyjazdowa na Łotwie i zarazem przegrana w dwumeczu jednym brakującym punktem a także walkower w spotkaniu domowym z faworytem z Opola. Ekipa żurawi walczyła dzielnie do samego końca, jednak także i z drużyną z Poznania w ostatniej kolejce, nie udało się zdobyć punktu bonusowego do cennej wygranej.

Najlepszym zawodnikiem 7R Stolaro Stal Rzeszów był Australijczyk Sam Masters, trzeci najlepiej punktujący zawodnik całej ligi. Zawodnik rodem z antypodów, najbardziej mógł liczyć na wsparcie polskich seniorów Huberta Łęgowika, Karola Barana, Adriana Cyfera oraz Patryka Rolnickiego. Na pochwały za postępy w swojej jeździe z pewnością zasłużył junior Mateusz Majcher, mający kilka bardzo dobrych występów na swoim koncie.

galeria 2 2


Wszyscy kibice 7R Stolaro Stal Rzeszów, najbardziej zawiedzeni mogą być postawą Brytyjczyka Adama Ellisa, młodego walecznego zawodnika wszyscy widzieli w pierwszym składzie, jednak ten musiał uznać wyższość Tima Soerensena. Ciężko także cokolwiek pozytywnego powiedzieć o postawie Ilji Czałowa czy Dawida Stachyry, potrafiących w poprzednim sezonie pokazać się z dużo lepszej strony niż miało to miejsce teraz.

galeria 3 2


Cyferki w tym sporcie są bardzo ważne, więc na koniec warto zobaczyć co mówią nieubłagane statystyki.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Sam Masters94318148300002,30211,25
2.Hubert Łęgowik1250171214600101,9008,09
3.Karol Baran83691111300201,8897,50
4.Adrian Cyfer114491610630001,7056,90
5.Tim Soerensen6274415300101,5565,83
6.Mateusz Majcher12311114630511,3873,55
7.Dawid Rempała1034579811211,2354,22


Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Patryk Rolnicki7221041510101,8646,50
2.Kamil Marciniec13011100001,6673,00
3.Adam Ellis315152500201,0005,00
4.Ilja Czałow14003000100,7503,00
5.Dawid Stachyra34001300000,5000,50
6.Jakub Stojanowski13001200000,3331,00


Wyniki w sezonie 2021:

1. SpecHouse PSŻ Poznań 34:56 (W)
2. OK Bedmet Kolejarz Opole 0:40 (D)
3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 40:49 (W)
4. Trans MF Landshut Devils 48:42 (D)
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 39:50 (W)
6. MSC Wölfe Wittstock 62:28 (D)
7. MSC Wölfe Wittstock 28:19 (W)
8. Optibet Lokomotiv Daugavpils 50:40 (D)
9. Trans MF Landshut Devils 39:49 (W)
10. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 49:41 (D)
11. OK Bedmet Kolejarz Opole 39:51 (W)
12. SpecHouse PSŻ Poznań 54:36 (D)

Bilans w sezonie 2021:

12 meczów, 13 Punktów, 1 Bonus, 6 Zwycięstw, 0 Remisów,
6 Porażek, Bilans małych punktów -19

#Drugajestekstra

Foto: Sandra Rejzner


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *