Żużel - Best Speedway Tv

Zygmunt Dziemba: "Gdyby drużyna z Wittstock była silniejsza, to nie byłoby problemu" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zygmunt Dziemba

Zygmunt Dziemba: „Gdyby drużyna z Wittstock była silniejsza, to nie byłoby problemu”

Zygmunt Dziemba: „Gdyby drużyna z Wittstock była silniejsza, to nie byłoby problemu”

W zeszłym roku Kolejarz Opole był zdecydowanym faworytem do wygrania ligi. Plany klubu pokrzyżowała jednak niemiecka drużyna Landshut Devils, która pokonała Opolan w finale. W trakcie okienka transferowego do zespołu dołączyli Pontus Aspgren, Adrian Cyfer i trzech zagranicznych juniorów, a trenerem został Marcin Sekula. Naszym dzisiejszym rozmówcą był Prezes klubu Zygmunt Dziemba, który opowiedział m.in. o składzie Kolejarza, regulaminie 2. Ligi Żużlowej, wychowankach i zakończonej współpracy ze Śląskiem Świętochłowice.

Jakub Żak (Best Speedway Tv): Jak ocenia Pan finalny skład Kolejarza Opole?

Zygmunt Dziemba (Ok Bedmet Kolejarz Opole): Ja oceniam go bardzo dobrze, tylko że inne drużyny się wzmocniły jak Poznań, Rawicz, czy Rzeszów, ale porównując nasz obecny skład z ubiegłorocznym sądzę, że ten, który teraz mamy jest mocniejszy. Za Hansena jest Aspgren, a za Brzozowskiego Cyfer, więc ja myślę, że mamy dobry skład. Będziemy walczyć, aby wejść do fazy play-off, gdzie wszystko zaczyna się od zera.

Pontus Aspgren w zeszłym roku robił bardzo dobre wyniki i wiele wskazywało na to, że zostanie w 1. Lidze. Jak namówił Pan Szweda do przejścia na niższy poziom rozgrywek?

Na pewno nie było łatwo i tutaj z mojej strony podziękowania w stronę Jacoba Thorssella, który został u nas i powiedział kilka dobrych słów o Opolu, co pomogło w sprowadzeniu Aspgrena.

Co sądzi Pan o zmianach w regulaminie 2. Ligi Żużlowej? Mówię tu przede wszystkim o wycofaniu się z przepisu o żużlowcu U24 i o wprowadzeniu możliwości posiadania zagranicznego juniora.

Reklamy

Nie oceniam, czy przepis o zawodniku U24 jest dobry, czy zły. Ja myślę, że tych zawodników nie ma zbyt dużo, ale gdyby ten przepis nadal funkcjonował, to na pewno byśmy zatrzymali u nas Madsa Hansena, bo takie rozmowy były prowadzone, ale skoro tego wymogu nie było, to szkoda byłoby nam zatrzymywać go tutaj, dlatego poszedł do wyższej ligi. Co do juniora zagranicznego, to powiem szczerze, że to jest dobry pomysł, bo ich również nie ma dużo. My w Opolu mamy szkółkę żużlową od kilku lat, ale wiadomo, że na taki narybek trzeba jeszcze ze 2 lata poczekać, zanim będziemy mieć juniorów z Opola. Dlatego myślę, że na dzień dzisiejszy w 2. Lidze taki przepis nie jest zły.

244433145 3800796006690047 8736892298632158321 n
fot. Sandra Rejzner

Odnośnie juniorów. W zeszłym roku kluby z Opola i ze Świętochłowic połączyły siły na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, a w lidze startował Marcel Krzykowski. Czy współpraca będzie jeszcze kontynuowana po odejściu Marcela do Gdańska?

Na dzień dzisiejszy nie ma współpracy, zakończyła się 31 października. Chciałbym tutaj podziękować Prezesowi Sichmie za użyczenie nam tej polewaczki, którą niedawno oddaliśmy. Z tego co wiem, juniorów obecnie nie mają, bo Krzykowski będzie w Wybrzeżu, a pozostali raczej nie będą już jeździć na żużlu. Na DMPJ będziemy mieć swoich juniorów, mamy już jednego wychowanka, juniora zagranicznego i z dwoma młodzieżowcami rozmawiamy odnośnie startu w tych rozgrywkach.

A Krzysztof Bas będzie jeszcze współpracował z Kolejarzem?

Na razie nie. Być może jeszcze kiedyś wrócimy do rozmów, ale na dzień dzisiejszy trenerem szkółki jest Marcin Sekula.

W zeszłym roku licencję żużlową otrzymał Oskar Stępień, czy Opole będzie mogło liczyć na nowych wychowanków w sezonie 2022?

Mamy dwóch chłopaków, którzy na pewno dołączą. Jeden z nich był bliski zdobycia licencji już w zeszłym roku, niestety nie udało się, ale myślę, że jak tylko będzie taka możliwość, to podejdzie do egzaminu na początku sezonu, a drugi jakoś w połowie roku, więc w tym sezonie będziemy mieć w składzie jeszcze dwóch wychowanków.

244524374 3800802040022777 107812293294937617 n 1
fot. Sandra Rejzner

Czy według Pana dobrze się stało, że Wolfe Wittstock nie wystartuje w lidze?

Nie cieszę się z tego, ale powiem szczerze, że gdyby drużyna z Wittstock była silniejsza, to nie byłoby problemu. Wiadomo, że to jest dla nas duży koszt, jeżeli klub taki jak Wittstock startuje w 2. Lidze i każdy zespół wygrywa z nimi do 20 punktów, to wiadomo, że wiąże się to z finansami.

Jakie są cele klubu na sezon 2022?

Na razie wejście do fazy play-off i później zobaczymy. Tam wszystko rozpocznie się od nowa, a rywale z pewnością będą mocni.

Wszedł już Nowy Ład, który jest obecnie krytykowany przez wielu przedsiębiorców. Czy w Opolu ma to negatywny wpływ na wsparcie od sponsorów?

Dopiero się tego dowiemy. Na razie na kolejny sezon związali się z nami sponsorzy tytularni czyli firmy Ok i Bedmet, ale w przyszłym tygodniu mamy spotkanie ze wszystkimi sponsorami i będziemy z nimi rozmawiać, kto i jak jest w stanie nam pomóc w sezonie 2022.

Dziękuje za rozmowę.

Dziękuje.

fot. kolejarzOpole.com

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×