Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużlowiec Falubazu przed debiutem w PGE Ekstralidze bez oczekiwań, a drużyna walczy o utrzymanie

Falubaz
Fot. Sonia Kaps

Autor: Paweł Płóciniak

Żużlowiec Falubazu przed debiutem w PGE Ekstralidze bez oczekiwań, a drużyna walczy o utrzymanie

Po raz pierwszy w swojej karierze Rasmus Jensen pojedzie w PGE Ekstralidze, w sezonie 2024 będzie reprezentował barwy Enea Falubazu Zielona Góra. Miejsce w najlepszej lidze świata wywalczył swoją bardzo dobrą dyspozycją na torach o jeden poziom rozgrywkowy niżej.

Już niedługo zielonogórzanie będą mieli okazje wyjechać na tor, czy będą miały one miejsce na obiekcie przy W69? Wszystko zależy kiedy ciężki sprzęt zniknie z toru. Na razie cała drużyna przebywa w Świnoujściu na obozie integracyjnym. Podczas którego wszyscy zawodnicy mają okazję się lepiej poznać. – Przygotowania są z grubsza podobne od lat. Podążam w dobrym kierunku od kilku lat, a w ostatnim czasie stawiałem na sprawdzone metody. – twierdzi Jensen dla Radio INDEX TV.

Po czterech sezonach na zapleczu PGE Ekstraligi, Duńczyk po raz pierwszy zaprezentuje się na torach najlepszej ligi świata. W ostatnich latach kilku zawodników przechodziło podobną drogę do Rasmusa Jensena i wychodziło im to bardzo dobrze czego przykładem są Oskar Fajfer oraz Grzegorz Zengota, którzy stanowili wartość dodaną do swojej drużyny w ubiegłorocznych rozgrywkach – Tak naprawdę nie mam oczekiwań. Nie wkładam też sobie do głowy nic na temat oczekiwań. Chcę poczuć to flow i zobaczyć co mi to da. Tak to u mnie wygląda. – powiedział.

Do drużyny Enea Falubazu Zielona Góra dołączyli dwaj krajowi seniorzy dwukrotny indywidualny vice mistrz świata Jarosław Hampel oraz indywidualny mistrz Polski z 2018 roku Piotr Pawlicki. Poza tą dwójką nowymi twarzami są młodzieżowcy Krzysztof Sadurski czy Oskar Hurysz, natomiast do zespołu po wypożyczeniu powrócił stały uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix Jan Kvech. – Część twarzy znam z poprzedniego sezonu. Z resztą będzie dużo okazji, by poznać się dobrze. Mam nadzieję, że przed nami fajny sezon z dobrymi wynikami. – przyznaje.

Rasmus Jensen
Fot. Sonia Kaps
Dania
Fot. LPL-Foto

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *