Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużlowiec Falubazu kontuzjowany. Czeka go kilkutygodniowa przerwa

Żużlowiec Falubazu
Fot. Marta Astachow

Autor: Paweł Płóciniak

Żużlowiec Falubazu kontuzjowany. Czeka go kilkutygodniowa przerwa

Podczas trzeciego wyścigu spotkania KS Apator ToruńNovyHotel Falubaz Zielona Góra na tor upadli Emil Sajfutdinow oraz Michał Curzytek. Dla tego drugiego konsekwencje są dużo bardziej poważne i czeka go przerwa w startach.

NovyHotel Falubaz Zielona Góra minimalnie różnicą dwóch punktów przegrał z KS Apatorem Toruń. Szansę w tym spotkaniu od pierwszego wyścigu miał dostać Michał Curzytek, który był dotychczas rezerwowym i kilkukrotnie zmieniał Jana Kvecha w drugiej połowie meczów. Tak było w Lesznie i w Lublinie, w obu przypadkach Curzytek poradził sobie bardzo dobrze.

Niestety dla 21-letniego żużlowca pechowo zakończyło się drugie podejście do trzeciego wyścigu tego spotkania, w którym na pierwszym łuku wraz z Emilem Sajfutdinowem uderzył w dmuchaną bandę. Jak poinformował klub z Zielonej Góry Michał Curzytek musi przejść operację nastawienia złamania nogi, a także stabilizacji płytką oraz śrubami.

– Jest mi bardzo przykro, że w takim momencie sezonu odniosłem kontuzję. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, które do mnie docierają – powiedział Curzytek dla falubaz.com

20240517 DSC04375
Fot. Kazimierz Kożuch
Falubaz Zielona Góra
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *