Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. GKM ma okazję do rehabilitacji po skandalu. Czy Lwy pójdą za ciosem? [ZAPOWIEDŹ]

GKM
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. GKM ma okazję do rehabilitacji po skandalu. Czy Lwy pójdą za ciosem? [ZAPOWIEDŹ]

Na półmetku sezonu – w meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie zmierzą się drużyny miejscowego Krono-Plast Włókniarza i ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. We wtorek obie ekipy przeżywały zupełnie różne emocje, wszak Lwy wygrały swój pierwszy mecz w sezonie, a Gołębie swoją potyczkę z ebut.pl Stalą Gorzów zakończyły w atmosferze skandalu.

Problemy i konsekwencje związane z obustronnym walkowerem to niejedyne zmartwienia żółto-niebieskich. Nadal kontuzjowany jest Jason Doyle, co nie ułatwi przetarcia w paszczy lwa. Za Australijczyka stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

Z kontuzjami zmagają się też gospodarze. Po upadku w grudziądzkim finale Srebrnego Kasku z żużlem na kilka tygodni pożegnał się podstawowy młodzieżowiec biało-zielonych – Kacper Halkiewicz. To kiepska informacja dla kibiców Włókniarza, gdyż forma 17-latka ostatnio zwyżkowała. Zajął czwarte miejsce w finale Brązowego Kasku, a w spotkaniu z Apatorem Toruń zanotował dobry występ.

Z drugiej strony – w obu drużynach mogą liczyć na dobry występ pozostałych żużlowców. Wadim Tarasienko walnie przyczynił się do zwycięstwa Gołębi z Apatorem Toruń. Tymczasem we Włókniarzu, w obliczu beznadziejnej formy Mikkela Michelsena, coraz wyżej szybuje Mads Hansen. Ponadto na coraz lepsze tory wjeżdża Kacper Woryna, który od poprzedniego sezonu nie potrafi złapać stabilnej formy.

Lwom tym razem może zabraknąć atutu lepszych juniorów. O ile przeciwko Apatorowi zaliczyli dobry występ, to jednak młodzieżowa para Grudziądza stoi kilka poziomów wyżej od derbowych rywali. Włókniarz ostatni mecz de facto wygrał juniorami, ale tym razem będzie to zadanie o wiele trudniejsze. Kacper Łobodziński wygląda w ostatnich tygodniach znakomicie, co udowodnił, zdobywając srebrny medal w finale Srebrnego Kasku.

Pod znakiem zapytania stoi pogoda, która przywita kibiców na Krono-Plast Arenie. Prognozy wskazują na ulewę w godzinach rozpoczęcia rywalizacji. W obliczu wydarzeń ostatnich tygodni trudno przewidzieć, czy mecz dojdzie do skutku.

Rywalizację między GKM-em Grudziądz będą mogli Państwo zobaczyć na żywo na antenie kanału Eleven Sports. Relację tekstową przeprowadzimy z kolei na naszym portalu. Rozpoczęcie częstochowskiej imprezy zaplanowane jest na godzinę 20:30 w sobotę. Rywalizację poprowadzi Krzysztof Meyze.

Awizowane składy:

Krono-Plast Włóknirz Częstochowa

9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Igor Nabiałkowski
15. Kajetan Kupiec
16.

ZOOleszcz GKM Grudziądz

1. Max Fricke
2. Jason Doyle (ZZ)
3. Kacper Pludra
4. Jaimon Lidsey
5. Wadim Tarasienko
6. Kacper Łobodziński
7. Kevin Małkiewicz
8.
GKM Grudziądz
Fot. Marta Astachow
Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×