Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Wiemy co ze startem Krystiana Pieszczka w dzisiejszym meczu

Krystiana Pieszczka
Fot. Jakub Malec

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Wiemy co ze startem Krystiana Pieszczka w dzisiejszym meczu

Czwartkowe eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski pechowo zakończyły się dla Krystiana Pieszczka. Żużlowiec Texom Stali Rzeszów groźnie upadł na tor i został przewieziony do szpitala. Na szczęście obeszło się bez złamań i dzień później 28-latek przeszedł rehabilitację, by być gotowym na spotkanie z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

Już w pierwszym wyścigu czwartkowego ostatniego już turnieju kwalifikacyjnego do Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gdańsku na tor upadli Adrian Gała i Krystian Pieszczek. Obaj sczepili się motocyklami na wejściu w pierwszym łuk i uderzyli w dmuchaną bandę. Ten pierwszy kontynuował start w zawodach tylko przez jeden wyścig, a żużlowiec Texom Stali Rzeszów pojechał do szpitala na badania.

Badania nie wykazały złamań, więc Pieszczek przeszedł rehabilitację i walczył z czasem, by wystąpić w sobotnim domowym spotkaniu ze swoją macierzystą drużyną Energa Wybrzeżem Gdańsk. Ostatecznie jak poinformował na swoich mediach społecznościowych zawodnik „Mocno poobijany, ale wykazujący charakter wojownika” wystąpi w dzisiejszym meczu Metalkas 2. Ekstraligi, który rozpocznie się już o godzinie 16:30.

438163010 1124646808575399 3237612378749050600 n
Fot. Jakub Malec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×