Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Związek musi zapłacić pieniądze Canal+. Wszystko przez złą organizację zawodów

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Oceń Wpis

Żużel. Związek musi zapłacić pieniądze Canal+. Wszystko przez złą organizację zawodów

Skandal podczas początkowo zaplanowanej ostatniej rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski, który rozegrał się w ostatnich dniach lipca w Krośnie, był największym tego typu wydarzeniem minionego sezonu. Sprawa ta była szeroko komentowana wcześniej, ale jak się okazuje, nadal nie została ona w pełni rozwiązana.

Skandaliczna runda mistrzostw Polski

Trzecia runda mistrzostw Polski miała rozegrać się 30 lipca na torze w Krośnie. Nigdy jednak nie doszła do skutku, nawet mimo ponownej próby rozegrania jej dzień później. Powodem takiej sytuacji był tragiczny stan toru, który według zawodników i wielu osób komentujących to wydarzenie nie nadawał się do jazdy. Żużlowcy odmówili startu w zawodach, a cała sprawa zakończyła się bardzo głośnym skandalem.

Żużel
Fot. Mateusz Biskup

Wina organizatorów

Przez kolejne miesiące różne podmioty przerzucały się odpowiedzialnością za wydarzenia z Krosna. Winni okazali się być organizatorzy, którzy nie dopilnowali odpowiedniego przygotowania toru do zawodów. Telewizja Canal+ będąca transmitującym nierozegranych zawodów, a także sponsorem tytularnym całego cyklu mistrzostw nie zostawiła sprawy bez echa.

370257380 368718515683254 3331033495874505577 n
W najbliższy poniedziałek o godzinie 20 na naszym kanale YouTube: Remigiusz Substyk

Odszkodowanie dla Canal+

Jak poinformował portal WPSportoweFakty władze telewizji postanowiły ubiegać się o odszkodowanie od Polskiego Związku Motorowego za poniesione straty wizerunkowe przez skandaliczne wydarzenia z 30 i 31 lipca. Kwota ta ostatecznie stanęła na 183 tysiącach złotych, według informacji podawanych przez portal.

Władze związku mają teraz twardy orzech do zgryzienia, gdyż oprócz pieniędzy. które muszą zapłacić telewizji, pogarsza to ich pozycje negocjacyjne w przetargu na transmisje rozgrywek. Czy PZM odniesie się do całej sytuacji?

20230830 DSC07707
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×