Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Znamy zawodników zastępowanych na pierwsze mecze oraz osoby funkcyjne

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Znamy zawodników zastępowanych na pierwsze mecze oraz osoby funkcyjne

W najnowszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego o numerze 17/2024 poznaliśmy m.in zawodników, za których można stosować zastępstwo zawodnika w pierwszych pięciu meczach Krajowej Ligi Żużlowej, czy osoby funkcyjne pracujące w klubach i z ramienia GKSŻ.

W Krajowej Lidze Żużlowej zostały zmienione zasady stosowania zastępstwa zawodnika w przypadku kontuzji. Od tego sezonu popularną „ZZ-tkę” można stosować za dwóch najlepszych zawodników w rundzie zasadniczej, a za trzech najlepszych w spotkaniach fazy Play-Off. Natomiast zmianie nie uległo stosowanie jej, gdy zawodnik bierze udział w zawodach rangi FIM, FIM Europe, bądź swojej lidze narodowej, w tym przypadku można zawsze zastępować trzech najskuteczniejszych zawodników.

Niektórych może dziwić brak trzeciego zawodnika wśród drużyny Landshut Devils, a jest to spowodowane tym, że „Diabły” w swojej kadrze mają tylko dwóch zawodników, którzy w minionym roku byli sklasyfikowani w polskiej lidze.
Możemy również dowiedzieć się, że tory m.in w Gorzowie Wielkopolskim i Krakowie otrzymały licencję toru, a więc nie ma żadnych przeszkód do rozegrania tam w najbliższy weekend zawodów. GKSŻ opublikowało listę: trenerów i instruktorów lekarzy klubowych i zawodów, osób funkcyjnych w klubach KLŻ oraz osób urzędowych w sezonie 2024 (możliwość zobaczenia po kliknięciu w te słowa).

image 5
start gnieezno
Fot. Sonia Kaps
Polonia Piła
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *