Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Krajowa Liga Żużlowa na start! Wracają rozgrywki ligowe na terenie Polski [ZAPOWIEDŹ]

Krajowa Liga Żużlowa
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Krajowa Liga Żużlowa na start! Wracają rozgrywki ligowe na terenie Polski [ZAPOWIEDŹ]

Ostatnie zamieszanie wokół Krajowej Ligi Żużlowej miało bardzo negatywny wpływ na wizerunek rozgrywek. Na kilka dni przed startem KLŻ nie było pewne, ile drużyn przystąpi do zmagań. Jak wiemy, w nich nie zobaczymy Speedway Kraków. Z kolei w przypadku drugiego z zespołów, Unii Tarnów, misja ratunkowa się udała i klub rozpocznie sezon na najniższym poziomie rozgrywkowym. Będą potrzebowali oni jednak większej ilości pieniędzy. Miejmy nadzieję, że w tym roku przy Krajowej Lidze Żużlowej czekają nas już tylko emocje z rywalizacją na torze, która rozpoczyna się jutro.

Polonia Piła – Kolejarz Opole

Pierwszym spotkaniem nadchodzącej kolejki jak i całego sezonu będzie starcie w Pile. Tam miejscowa Polonia zmierzy się z Kolejarzem Opole. Gospodarze z nowymi nadziejami przystępują do nowego sezonu, w którym będą chcieli sportowo zrobić krok naprzód. Nie da się ukryć, że to właśnie oni mają większe szanse na zwycięstwo, ale nie można odbierać szans drużynie z Opola. Zawodnicy Kolejarza z pewnością powalczą, by utrzeć nosa miejscowym.

Polonia Piła do spotkania przystąpi w najlepszym możliwym zestawieniu. Na Asta Arenie kibice zobaczą dwóch zawodników, którzy mają być liderami drużyny miejscowych Jonasa Jeppsena i Adama Ellisa. W awizowanym zestawieniu brakuje jednego młodzieżowca, a puste miejsce zajmie ktoś z dwójki Dawid Grzeszczyk, Tobiasz Jakub Musielak. Z kolei w przypadku drużyny z Opola na pewno nie zobaczymy borykającego się z problemami zdrowotnymi Mathiasa Thoernbloma. Nie pewna jest również obecność Emila Breuma i Filipa Hjelmlanda. Rozpoczęcie sobotniego spotkania w Pile zaplanowano na godzinę 15:00.

Awizowane składy:

Polonia Piła:
9. Adam Ellis
10. Jonas Knudsen
11. Jonas Jeppesen
12. Norbert Kościuch
13. Wiktor Trofimow
14. Błażej Wypior
15.
16. Dan Gilkes

Kolejarz Opole:
1. Tomasz Orwat
2.
3. Lars Skupień
4. Kevin Juhl Pedersen
5. Robert Chmiel
6. Oskar Stępień
7. Jakub Fabisz
8.

Ultrapur Start Gniezno – Unia Tarnów

W pierwszej kolejce Krajowej Ligi Żużlowej czeka nas już prawdziwy hit. W Gnieźnie zmierzą się bowiem dwie drużyny, które na papierze mają największe szanse na awans, miejscowy Start i Unia Tarnów. Jeszcze przez ostatnie dni kibice drżeli o to, czy starcie to w ogóle się odbędzie, na szczęście tarnowianom udało się częściowo ugasić pożar, dzięki czemu przystąpią do rozgrywek. Z pewnością w tym przypadku czeka nas emocjonujące starcie, a gospodarzom na pewno bardzo zależy na tym, by pokonać przed własną publicznością przeciwnika z tak mocnym składem, jaki ma Unia Tarnów.

Oba zespoły do niedzielnej rywalizacji przystąpią w najlepszych możliwych zestawieniach. Start Gniezno w swoim składzie nie ma wpisanego zawodnika pod numerem 12, co oznacza, że poznamy go w dniu meczu. Z kolei Unia przedstawiła wszystkich żużlowców w składzie, a do pierwszej Stolicy Polski przyjadą: Adrian Cyfer, David Bellego, Daniel Jeleniwski, Marko Lewiszyn, Timo Lahti, Jan Heleniak oraz Miłosz Grygolec. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30, a kibice będą mogli śledzić go również w telewizji na antenie Canal+ Sport 5.

Awizowane składy:

Ultrapur Start Gniezno:
9. Hubert Łęgowik
10. Casper Henriksson
11. Sam Masters
12. 
13. Kevin Woelbert
14. Jędrzej Chmura
15. Mikołaj Czapla
16. 

Unia Tarnów:
1. David Bellego
2. Daniel Jeleniewski
3. Adrian Cyfer
4. Marko Lewiszyn
5. Timo Lahti
6. Jan Heleniak
7. Miłosz Grygolec
8.

Trans MF Landshut Devils – Optibet Lokomotiv Daugavpils

Trzecim starciem, które zaplanowano na niedzielny wieczór, będzie rywalizacja dwóch zagranicznych drużyn, występujących w Krajowej Lidze Żużlowej. W Landshut na tegorocznej arenie jednej z rund cyklu Grand Prix zmierzą się miejscowi Devils z Lokomotivem Daugavpils. Obie ekipy będą chciały jak najlepiej rozpocząć tegoroczny sezon, jednak to gospodarze wydają się być faworytem, który powinien sięgnąć po triumf i dwa punkty do ligowej tabeli.

Obaj trenerzy desygnowali do boju najlepszych możliwych zawodników. Skład gospodarzy na czele z Kimem Nilssonem i Antonio Lindbaeckiem prezentuje się fantastycznie i drzemie w nim ogromny potencjał. Z kolei goście z powracającym Olegiem Michaiłowem mogą napsuć krwi rywalom. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kim Nilsson
10. Victor Palovaara
11. Lukas Baumann
12. Erik Riss
13. Antonio Lindbaeck
14. Mario Hausl
15. Erik Bachhuber
16. Marius Hillebrand

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
1. 
Oleg Michaiłow
2. Kjastas Puodżuks
3. Daniił Kołodinski
4. Steve Worrall
5. Jewgienij Kostygow
6. Artiom Juhno
7. 
8.

Unia Tarnów
Fot. Paweł Wilczyński
Start Gniezno
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *