Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Lista zawodników zawieszonych przez PZM zmniejsza się. Karę zapłacił między innymi nowy zawodnik Włókniarza

żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Lista zawodników zawieszonych przez PZM zmniejsza się. Karę zapłacił między innymi nowy zawodnik Włókniarza

W ostatnich komunikatach wydawanych przez GKSŻ pojawiało się wiele nazwisk, które otrzymywały kary zawieszeń za niewywiązanie się ze swoich należności wobec władz. Chodzi tu o wykonanie orzeczeń, jakie żużlowcy muszą wykonać. Teraz naprawiają oni swoje błędy, dzięki czemu zawieszenia są wycofywane.

W ostatnim czasie z listy ukaranych zniknęło dwóch zawodników, którzy pojadą w przyszłorocznej PGE Ekstralidze. Mowa tu o Janie Kvechu i Madsie Hansenie. Ten drugi parę dni temu podpisał kontrakt z Włókniarzem Częstochowa, żeby to jednak zrobić, Duńczyk musiał zapłacić karę do polskich władz żużlowych, które po zrobieniu tego wycofały zawieszenie. Podobnie musiał uczynić Czech.

Mimo to na liście ukaranych zawieszeniem przez polskie władze żużlowe dalej widnieje wielu zawodników. Są to: Craig Cook, Peter Ljung, Markus Birkemose, Troy Batchelor, Mario Niedermeier i Aleksander Grygolec. Ostatni z tego grona w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy łódzkiego Orła, także zapłacenie przez niego kary jest tylko kwestią czasu. Ciekawie wygląda sprawa z Marcusem Birkemose, któremu w przyszłym roku kończy się kara zawieszenia za doping i prawdopodobnie znajdzie sobie klub w naszym kraju.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *