Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mecze tych drużyn od zawsze wzbudzały skrajne emocje. Zapowiedź meczu Włókniarz-Apator

Żużel
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Mecze tych drużyn od zawsze wzbudzały skrajne emocje. Zapowiedź meczu Włókniarz-Apator

Pierwszą fazę sezonu PGE Ekstraligi zamknie spotkanie TAURON Włókniarza Częstochowy i For Nature Solutions Apatora Toruń. Obie drużyny uskrzydlone ostatnimi zwycięstwami będą walczyć o trzecie miejsce w tabeli po 7. kolejce najlepszej żużlowej ligi świata.

Po serii niepowodzeń Włókniarza z początku sezonu pojawiły się pierwsze zwycięstwa. Przebudzenie przyszło w domowym meczu z Cellfast Wilkami Krosno (56:34), a w następnym pojedynku biało-zieloni poszli za ciosem wygrywając na terenie Fogo Unii Leszno (49:41).

Orzeczenie KOL dotyczące meczu 6. rundy Cellfast Wilki Krosno – ebut.pl Stal Gorzów. Kara finansowa i odjęcie punktu!

Apator również jest w trakcie serii zwycięstw, wszak wygrali ostatnie spotkania z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz (52:38) i Platinum Motorem Lublin (46:44).

Sporo podobieństw jest między obiema drużynami, co zapowiada nam niezwykle zaciętą rywalizację. Więcej mocnych punktów możemy jednak dostrzec we Włókniarzu, gdyż Leon Madsen, Mikkel Michelsen i Maksym Drabik punktują na solidnym poziomie, a Jakub Miśkowiak w ostatnich dwóch spotkaniach udowodnił, że on również znalazł formę. Tauron Włókniarz Częstochowa powoli rośnie w siłę.

W Apatorze dostrzegamy jednak więcej potencjalnych znaków zapytania. O ile Emil Sajfutdinow i Robert Lambert zdobywają optymalną liczbę punktów, to cały czas istnieją wątpliwości dotyczące trzeciego lidera – Patryka Dudka.

Reklamy

Swojej szansy Apator może upatrywać w znajomości częstochowskiego toru przez swoich zawodników. Emil Sajfutdinow i Paweł Przedpełski w przeszłości przywdziewali biało-zielone barwy, więc ten aspekt może dać Apatorowi pewną okazję na urwanie punktów Włókniarzowi.

Same występy Emila w Częstochowie zawsze wzbudzają pozytywne emocje kibiców drużyny, dla której startuje. Rosjanin zwykle na torze Włókniarza notuje dobre wyniki w znakomitym stylu.

Awizowane składy:
TAURON Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kacper Halkiewicz
15. Franciszek Karczewski

For Nature Solutions Apator Toruń:
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Emil Sajfutdinow
4. Wiktor Lampart
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×