Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Orzeczenie KOL dotyczące meczu 6. rundy Cellfast Wilki Krosno – ebut.pl Stal Gorzów. Kara finansowa i odjęcie punktu!

Orzeczenie KOL

Autor: Redakcja

Orzeczenie KOL dotyczące meczu 6. rundy Cellfast Wilki Krosno – ebut.pl Stal Gorzów. Kara finansowa i odjęcie punktu!

W 6 kolejce PGE Ekstraliga mecz pomiędzy Cellfast Wilki Krosno a ebut.pl Stal Gorzów zakończył się po 9 wyścigu meczu i wygrała drużyna gości 26 do 28. Poniżej przedstawiamy kary, które nałożyła KOL – Komisja Orzekająca Ligi odnośnie tego meczu na gospodarzy.

Fredrik Lindgren po meczu Platinum Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz: Brakuje nam Dominika

Za speedwayekstraliga.pl:

Na klub – organizatora zawodów – KOL nałożyła karę finansową wynoszącą 150 tys. złotych za nieregulaminowy stan toru w regulaminowym czasie odbioru toru przed zawodami oraz za niewłaściwe zabezpieczenie imprezy, co spowodowało zagrożenia bezpieczeństwa osób funkcyjnych i drużyny gości.

Dodatkowo KOL nałożyła na klub sankcję dyscyplinarną w postaci odjęcia 1 punktu meczowego w tabeli PGE Ekstraligi, ale jest to kara w zawieszeniu na 9 miesięcy.

Reklamy

– Kara finansowa nie jest karą w zawieszeniu, sankcja dyscyplinarna natomiast tak, co oznacza, że rygor jej zastosowania dotyczy sytuacji, w której klub ponownie zostałby ukarany z tego samego przepisu regulaminu dyscyplinarnego w ciągu 9 miesięcy – powiedział Zbigniew Owsiany, przewodniczący KOL. – Werbalne, jak i niewerbalne przejawy agresji przed zawodami, w ich trakcie, a także po zawodach, kierowane zarówno w stosunku do osób funkcyjnych i drużyny gości to rzeczy absolutnie niedopuszczalne – dodał Zbigniew Owsiany. – KOL z całą stanowczością chce również podkreślić, iż jedną z podstawowych zasad powinno być poszanowanie godności i nietykalności innych osób, w tym uczestników zawodów żużlowych.

Dodatkowo postępowanie dyscyplinarne dotyczyło również niewłaściwego wykonywanie obowiązków toromistrza, trenera i kierownika zawodów w związku z nieregulaminowym stanem toru w regulaminowym czasie odbioru toru przed zawodami i w godzinie rozpoczęcia treningu przed zawodami. Tor został odebrany 50 minut po terminie. W związku z tym toromistrz, trener i kierownik zawodów zostali ukarani zawieszeniem na okres 3 miesięcy, co oznacza, iż nie mają w tym czasie praw sportowych oraz mają zakaz uczestniczenia we wszelkiej działalności sportowej nadzorowanej przez PZM i PGE Ekstraligę. M.in. oznacza to zakaz przebywania w jakiejkolwiek formie i charakterze w parku maszyn podczas treningów i zawodów.

MAGAZYN ŻUZLOWY – kliknij TUTAJ z udziałem Grzegorza Leśniaka i Stanisława Chomskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×