Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Zawodnik tłumaczy się z wypadku, po którym przeciwnik wylądował w szpitalu

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Zawodnik tłumaczy się z wypadku, po którym przeciwnik wylądował w szpitalu

Podczas dzisiejszych eliminacji indywidualnych mistrzostw Polski w Gdańsku doszło niestety do bardzo groźnego wypadku z udziałem Krystiana Pieszczka i Adriana Gały. Pierwszy od razu trafił do karetki i pojechał do szpitala na szczegółowe badania. Drugi z żużlowców podjął próbę jazdy, ale potem również wycofał się z jazdy.

Motocykle obu zawodników szczepiły się ze sobą na wejściu w pierwszy łuk. Niestety obaj zawodnicy wpadli w bandę z ogromnym impetem. Powtórka miała się odbyć w pełnej obsadzie, jednak Krystian Pieszczek nie był zdolny do kontynuowania udziału w zawodach i został przewieziony do szpitala na szczegółowe badania. Po jednym starcie z dalszego udziału w zawodach zrezygnował również Gała, który niedługo później przekazał w mediach społecznościowych, co wydarzyło się z jego perspektywy.

Niestety nie tak miał dzisiaj wyglądać IMP w Gdańsku.. Złośliwi stwierdza ze Gala.. ale to była sytuacja torowa, w której każdy chciał dojechać pierwszy do wejścia w pierwszy luk.. podjąłem próbę pojechac w powtórce, ale miałem problem z oddychaniem przez nos i postanowiłem zakończyć zawody. Zycze Krystianowi, żeby był w pełni zdrowia” – napisał zawodnik na swoim profilu na Facebooku [pisownia oryginalna]

Adrian Gała od dłuższego czasu musi mierzyć się ze sporym hejtem. Również ta sytuacja pokazała, jak bardzo wyszydzany jest przez kibiców żużlowiec. Na portalu X tuż po wypadku pojawiło się sporo negatywnych komentarzy w jego kierunku, chociaż nagrania zdarzenia tak naprawdę nikt nie widział, ponieważ nie były one transmitowane.

Adrian Gała
Fot. Łukasz Wilk
Adrian Gała
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *