Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Zawodnik Sparty Wrocław naśladuje swojego mentora „Staram się tak zawsze brać przykład i wzorować się na tym zawodniku”

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Zawodnik Sparty Wrocław naśladuje swojego mentora „Staram się tak zawsze brać przykład i wzorować się na tym zawodniku”

Bartłomiej Kowalski jest wychowankiem akademii prowadzonej przez Janusza Kołodzieja. Żużlowiec Sparty Wrocław nie ukrywa, że Kołodziej jest jego mentorem, a temat zawodnika leszczyńskiej Unii poruszył w podcaście „Mówi się Żużel”.

Kołodziej był jego idolem

Janusz Kołodziej w Tarnowie jest postacią, której każdemu kibicowi żużla nie trzeba przedstawiać. Tarnowianin jest legendą miejscowej Unii, a dla wielu chłopaków może być idolem i inspiracją. Tak własnie było w przypadku Bartka Kowalskiego. 21-latek już od najmłodszych lat wzorował się na swoim przyszłym trenerze.

– Pochodzę z Tarnowa. Żywą legendą w Tarnowie mogę uznać Janusza Kołodzieja i to od dziecka był moim idolem. Jeszcze nawet jak nie myślałem o żużlu, to się jako młody chłopak próbowałem wzorować na nim, a później tak się los potoczył, że udało mi się w ogóle poznać Janusza jako trenera, trafić do jego szkółki jako pierwszy i tak naprawdę u niego zaczął się taki poważny żużel – mówił Kowalski w „Mówi się Żużel”.

Wzoruje się na wielokrotnym mistrzu Polski

Zawodnik Sparty trafił później do akademii Kołodzieja, gdzie uczył się speedwaya od podstaw. 39-latek wiele nauczył Kowalskiego, on sam jest postacią, na której młodzi zawodnicy mogą się śmiało wzorować, aby w przyszłości osiągać przeróżne sukcesy. 21-latek sam wzoruje się na swoim mentorze i stara się go naśladować.

– On mnie wszystkiego uczył od mycia motocykli wszystko od a do z, od rana do wieczora gdzieś tam poświęcał wtedy czas i takie najważniejsze cechy, które mi się podobają to na pewno pokora u Janusza, bo jest dla mnie wielkim mistrzem, jazda na torze, ten spokój taki, nawet jak coś momentami gdzieś nie szło, to właśnie ta praca przy tym sprzęcie, wymyślanie różnych nowych rzeczy, to wszystko mi imponuje i staram się tak zawsze brać przykład i wzorować się na tym zawodniku – stwierdził.

Fani żużla mogą przesłuchać rozmowy z Bartłomiejem Kowalskim, a także z innymi gośćmi Jacka Dreczki, całkowicie za darmo między innymi w serwisie Spotify czy YouTube (link TUTAJ). Gorąco zachęcamy do zapoznania się z podcastem “Mówi się żużel”.

Greg Hancock
Fot. Kazimierz Kożuch
Janusz Kołodziej
fot. Jakub Malec

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *