Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Kolejny zawodnik demonstruje obraźliwy gest w kierunku rywala – kontrowersyjne zachowanie na torze

Żużel

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kolejny zawodnik demonstruje obraźliwy gest w kierunku rywala – kontrowersyjne zachowanie na torze

W ostatnim czasie mieliśmy parę sytuacji, kiedy to zawodnik po upadku wyrażał swoją złość poprzez pokazanie środkowego palca w stronę rywala, powodującego całą sytuację. Pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć to w biegu drugim pierwszego ćwierćfinału w Toruniu, wtedy po upadku Bartosz Bańbor skierował ten właśnie gest w stronę Mateusza Affelta.

Doyle najlepszy w Gislaved. Kolejny Polak w Grand Prix! [RELACJA]

W dzisiejszym spotkaniu 2. Ligi Żużlowej, w którym Kolejarz Opole zremisował u siebie z Polonią Piła, również doszło do bliźniaczej sytuacji, co w Toruniu. Podczas biegu 10. Robert Chmiel zaatakował Adriana Cyfera, przez co ten drugi upadł. Od razu leżąc na torze Cyfer skierował środkowego palca w stronę Chmiela, co nie umknęło uwadze kamer i mimo tego, że zawodnik Kolejarza został wykluczony, to wychowanek Stali Gorzów także poniósł konsekwencje swojego zachowania.

Pokazanie obraźliwego gestu w stronę rywala jest klasyfikowane jako niesportowe zachowanie i za nie zawodnik powinien otrzymać żółtą kartkę, co w obu przypadkach miało miejsce. Taka kara z pewnością jest słuszna, gdyż frustracja, frustracją, ale nie powinno mieć to miejsca w zawodowym sporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *