Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Żużlowiec Kolejarza zamierza wykonać ogromny krok do przodu. Celem awans do SEC

żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Żużlowiec Kolejarza zamierza wykonać ogromny krok do przodu. Celem awans do SEC

Kevin Juhl Pedersen to dla fanów żużla śledzących te dyscyplinę z doskoku zawodnik dość anonimowy. Jego największym sukcesem było zajęcie szóstego miejsca w cyklu SGP 2 w sezonie 2022. Teraz już jako senior zamierza uczynić ogromny krok naprzód w swojej karierze.

Transfer do Kolejarza Opole

Urodzony w 2001 roku Duńczyk jest obecny w rozgrywkach polskiej ligi od 2022 roku. Przed dwa sezony reprezentował barwy Lokomotivu Daugavpils. Teraz zmienił w końcu barwy klubowe i zasilił Kolejarz Opole. Młody zawodnik ma jednak sporą konkurencję na pozycji U-24, bo w klubie z Opola jest również Emil Breum. Nie jest jednak powiedziane, że obaj nie będą jeździć w składzie w tym samym czasie. Wszystko zależy od dyspozycji poszczególnych zawodników.

Wybrałem ofertę Kolejarza Opole, ponieważ miałem tam kilka dobrych spotkań. Myślę też, że odpowiada mi opolski tor. Tak, pojawiło się kilka innych opcji dla mnie. Kolejarz to dobry klub. Czuję, że dobrze tutaj pasuję. Przy podejmowaniu decyzji brałem też pod uwagę fakt, że w porównaniu do wielu innych klubów, większość drużyny Kolejarza składa się z młodych ludzi – tłumaczy powody transferu do Opola Pedersen w rozmowie z polskizuzel.pl

Pierwszy rok w roli seniora sporo zmienił

Dla Kevina Juhla Pedersena sezon 2022 był zdecydowanie bardziej udany, aniżeli poprzedni rok. Dwa lata temu wykręcił w barwach Lokomotivu Daugavpils średnią 1,677 punktu na bieg w siedmiu spotkaniach. Wówczas Pedersen rywalizował jeszcze na arenie międzynarodowej jako junior. Rok później jego wyniki w polskiej lidze były wyraźnie słabsze – średnia spadła do poziomu 1,367 „oczka” zdobywanego na wyścig.

Uważam, że mój pierwszy sezon w Lokomotivie był dobry, włącznie z cyklem SGP2, w którym zająłem szóste miejsce. W poprzednim naprawdę czułem, że dużo zmieniło się w moich występach. Skończyłem jazdę w gronie juniorów i przeszedłem na pozycję U24. Potrzebowałem czasu, a tego czasu nie dostałem – mówi o swojej dotychczasowej przygodzie w Polsce 22-latek.

Wysoka średnia i awans do SEC

Biorąc pod uwagę dotychczasową karierę Pedersena, trzeba przyznać, że cele ma bardzo ambitne. Młody Duńczyk w rozmowie z portalem polskizuzel.pl zapowiedział, że chce być liderem drużyny z Opola, a na arenie międzynarodowej wywalczyć awans do cyklu SEC. Jeśli obie te rzeczy udadzą się Kevinowi Juhlowi Pedersenowi, prezesi innych klubów w Polsce z pewnością wpiszą sobie to nazwisko do notesu.

 – Moim największym celem na 2024 rok jest uzyskanie kwalifikacji do cyklu SEC i dobre występy w wielu indywidualnych turniejach. Jeśli chodzi o drużynę, to we wszystkich ligach chciałbym zdobywać średnio dwa punkty na bieg.

Pedersen kevin juh e1710705385659
Fot. Lokomotiv Daugavpils
Juhl pedersen
Fot. Julle Racing

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *