Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Z kim pościgałby się Dan Bewley? Odpowiedź zaskakuje

Daniel Bewley
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Z kim pościgałby się Dan Bewley? Odpowiedź zaskakuje

Okres zimowy to idealny czas, by poznać żużlowców z nieco innej strony. Na ciekawe pytanie od kibica na portalu X odpowiedział ostatnio Daniel Bewley. Brytyjczyk został poproszony o wskazanie kilku zawodników, z którymi chciałby się zmierzyć na torze żużlowym. Jedno nazwisko było bardzo zaskakujące.

Młody Brytyjczyk odpowiedział na pytanie jednego z kibiców o to, z którymi zawodnikami chciałby stanąć pod taśmą. Bewley wymienił trzy naprawdę uznane w żużlu nazwiska – Darcy Ward, Jason Crump oraz Grigorij Łaguta. Ponadto dodał również, że chętnie pościgałby się z Brucem Penhallem, Tomaszem Gollobem i Joe Screenem.

Na wpis zawodnika Sparty zareagował wspomniany wyżej Darcy Ward. Australijczyk wyraźnie zdziwił się wskazaniem Grigorija Łaguty. Napisał:

„Nigdy wcześniej nie spotkałem się, by ktoś wymienił Łagutę. To interesujące, że go wymieniłeś. On był nierealny. Jeździł twardo, na każdym torze mógł jeździć gdziekolwiek. Crump – tak, uczyłem się jego jazdy. Miałem to szczęście, żeby spędzić z nim dzień. Gollob był wysoki jak ja, potrafił dobrze wykorzystywać nogi”

W odpowiedzi Bewley wspominał wyścig, gdzie Grigorj Łaguta objechał pod bandą Leona Madsena w Częstochowie. Niestety zawodnik Sparty nie mógł dokładnie zlokalizować w czasie biegu, który chodzi mu po głowie.

Bewley
Fot. Taylor Lanning
Daniel Bewley
Fot. Taylor Lanning

Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *