Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wyrównane spotkanie we Wrocławiu pada łupem Koziołków [RELACJA]

Żużel we Wrocławiu

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Wyrównane spotkanie we Wrocławiu pada łupem Koziołków [RELACJA]

Mecz o „nic” dostarczył całkiem sporo emocji. Bardzo wyrównane spotkanie we Wrocławiu zakończyło się zwycięstwem gości, którym udało się wypracować kilku punktową przewagę nad gospodarzami. Zapraszamy na relację z meczu pomiędzy pierwszą oraz drugą drużyną sezonu zasadniczego.

Wyrównana I seria

Mecz rozpoczął się od podziału punktów. W drugim biegu pojedzie Mateusz Cierniak za Bartosza Bańbora. Drugi bieg dostarczył świetną walkę pomiędzy Cierniakiem a Kowalskim, którzy do samego końca toczyli bój o pierwsze miejsce. Młodym Koziołkom udało się przywieźć 4 punkty w tym biegu. W trzecim biegu najlepiej wystartował Bartosz Zmarzlik. W pościg za nim ruszył Janowski, któremu udało się wyprzedzić trzykrotnego mistrza świata. Bieg zakończył się remisem. W biegu czwartym za Jana Rachubika wystartuje Mateusz Cierniak. Bieg czwarty, po pięknym ataku Mateusza Cierniaka, zakończył się remisem. Po pierwszej serii wynik meczu to 11:13, natomiast w dwumeczu jest 57:57.

Wilki wygrywają za trzy na pożegnanie z elitą. Cellfast Wilki Krosno – Fogo Unia Leszno [RELACJA]

II seria dla gości

Kolejny raz jako rezerwa zwykła za Jana Rachubika wystartuje Mateusz Cierniak. Najlepiej ze startu wyszedł Laguta, za którym podąża para gości. Na ostatnim okrążeniu pod łokieć Cierniaka wszedł Pawlicki i odebrał mu jeden punkcik. Najlepiej ze startu wyszła para Motoru, a w pogoń za nią rzucił się Janowski. Walka o punkty trwała do samego końca i zakończyła się wynikiem 4:2 na korzyść gości. Bieg siódmy zakończył się wynikiem 4:2 dla Motoru. Zmarzlik wyrwał Woffindenowi zwycięstwo na ostatnim łuku, natomiast do samego końca przed atakami Bewley’a bronił się Bartosz Bańbor. Po drugiej serii wynik meczu to 19:23, w dwumeczu jest 65:67.

Lubelskie Koziołki umacniają się na prowadzeniu

W biegu ósmym za Jana Rachubika pojedzie, jako rezerwa zwykła, Bartosz Bańbor. Dobrze ze startu wyszli zawodnicy z Lublina, którzy odjechali zawodnikom gospodarzy. Motor wygrał bieg podwójnie, jest to zarazem pierwsza podwójna wygrana w tym meczu. Bieg dziewiąty upłynął pod znakiem walki Kubery z Woffindenem. Mateusz Cierniak zastąpi w biegu dziesiątym Kacpra Grzelaka. Para Koziołków ścigała Pawlickiego, jednak nie dała rady i ten wyścig zakończył się kolejnym remisem. Wynik meczu po trzeciej serii startów to 26:34, w dwumeczu 72:78.

Gospodarze odrabiają straty

W biegu jedenastym za Jana Rachubika pod taśmą zamelduje się Mateusz Cierniak. Bieg przerwany po upadku Tai’a na pierwszym łuku. Bieg zostanie powtórzony w pełnym składzie. Tai do końca próbował odebrać Hampelowi drugie miejsce, jednak nie dał rady. Bieg zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Do końca biegu dwunastego trwała pogoń Laguty za Kuberą, która zakończyła się sukcesem. Ostatni bieg przed nominowanymi zakończył się remisem. Wynik meczu to 37:41, natomiast wynik dwumeczu to 83:85.

Biegi nominowane

W biegu 14 wystartują: Bartosz Zmarzlik, Daniel Bewley, Jarosław Hampel, Maciej Janowski. W biegu 15 pod taśmą zameldują się: Artem Laguta, Dominik Kubera, Piotr Pawlicki, Fredrik Lindgren.
Najlepiej spod taśmy wyszła lubelska para, którą zaczął gonić Bewley. Motor wygrywa podwójnie i tym samym wygrywa mecz oraz zgarnia punkt bonusowy.
Świetnie wystartował Laguta, który odjechał lubelskiej parze. Pawlicki kompletnie nie liczył się w walce. Bieg zakończył się remisem.
Mecz zakończył się wynikiem 41:49, natomiast dwumecz 87:93.

BETARD SPARTA WROCŁAW

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Tai Woffinden02215
10Daniel Bewley201+1317+1
11Artem Laguta3303312
12Piotr Pawlicki013307
13Maciej Janowski321006
14Kevin Małkiewicz01+101+1
15Bartłomiej Kowalski2013
16

PLATINUM MOTOR LUBLIN

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Jarosław Hampel230229+1
2Dominik Kubera1+113229+1
3Fredrik Lindgren1+12321+19+2
4Jan Rachubik
5Bartosz Zmarzlik231+11+1310+2
6Kacper Grzelak101
7Bartosz Bańbor12+103+1
8Mateusz Cierniak330208

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *