Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Fenomenalny występ Hampela. Wypuszczenie go byłoby tragedią! Zawodnik zabrał głos!

Jarosław Hampel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Żużel. Fenomenalny występ Hampela. Wypuszczenie go byłoby tragedią! Zawodnik zabrał głos!

41-letni Jarosław Hampel przeżywa niezwykły wzrost formy. W sobotni wieczór były dwukrotny indywidualny wicemistrz świata odegrał kluczową rolę w przybliżeniu aktualnego mistrza Polski Platinum Motor Lublin do finału PGE Ekstraligi. Z 13 punktami poprowadził drużynę gości do imponującego zwycięstwa 54:36, w zasadzie przypieczętowując los pojedynku półfinałowego.

Mateusz Cierniak o pewnym zwycięstwie nad Włókniarzem i swojej dyspozycji “Dzisiaj po prostu zaryzykowałem”

Hampel spisał się znakomicie podczas play-offów. W obu meczach ćwierćfinałowych z For Nature Solutions Apatator Toruń zdobył po 11 punktów, a teraz zabłysnął na Jasnej Górze. Zdobyte 13 punktów pozwoliło mu dołączyć do ekskluzywnego klubu żużlowców, którzy w drużynowych mistrzostwach Polski zgromadzili 4000 punktów. Przed nim byli już Piotr Protasiewicz, Tomasz Gollob i Andrzej Huszcza.

— Jak wszystko dobrze funkcjonuje i można się ścigać, można tę walkę nawiązywać, to wtedy faktycznie wszystko cieszy. Każdy bieg, każda jazda, nawet jeśli są biegi przegrane, ale takie, w których da się powalczyć. — powiedział Hampel w telewizyjnej mix-zonie na antenie Eleven Sports 1 — Dzisiaj czułem się fantastycznie na tym torze, od samego początku do samego końca i fajnie, że taki wynik mogłem osiągnąć dla drużyny. – dodał.

— Stres zawsze będzie, obojętnie jaka, by to nie była różnica punktowa. U siebie mecze mają to do siebie, że gdzieś tam, ta presja jest dużo większa. — mówił Jarosław Hampel

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Co dalej z Hampelem?

Wraz z zakończeniem sezonu 2023 24-letni Dominik Kubera znajduje się w centrum uwagi i logiczne jest, że miejsce w składzie seniorów zarezerwowane jest dla obecnego drużynowego mistrza świata. O wolne miejsca w składzie rywalizuje Hampel, wicelider serii Grand Prix, Fredrik Lindgren i Jak Holder, obecnie przechodzący rehabilitację po kontuzji ręki i zajmujący piąte miejsce w serii. Ktoś będzie musiał ustąpić!

Biorąc pod uwagę jego wiek, początkowo wydawało się, że Hampel będzie najbardziej prawdopodobny. Plotka głosi, że zainteresowana jego pozyskaniem jest aspirująca do awansu do PGE Ekstraligi Enea Falubaz Zielona Góra. Fani Motoru nie są jednak gotowi pożegnać się ze swoim kapitanem. Złożyli nawet petycję, aby go zatrzymać. Wyjątkowy występ Hampela, może dać do myślenia kierownictwu zespołu, na którego czele stoi prezes Jakub Kępa.

Poczekamy jeszcze chwilkę i pewnie wszystko się wyjaśni — przekazał Hampel — Tak naprawdę nie za wiele mogę chyba z tego miejsca powiedzieć, ale pewnie to niedługo już wszystko się rozstrzygnie — zakończył z uśmiechem na twarzy.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *