Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wygłodniałe Lwy podejmą zwycięskich Spartan. Tauron Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Wygłodniałe Lwy podejmą zwycięskich Spartan. Tauron Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ}

Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 16:30, Tauron Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Będzie to pierwszy mecz dla gospodarzy na swoim owalu po zimowej przerwie.

Tauron Włókniarz Częstochowa, po porażce z Unią Leszno czterema punktami, będzie dążył do poprawy wyniku. Leon Madsen, który zdobył 16 punktów i nowy nabytek, Mads Hansen, który zdobył osiem punktów, będą kluczowymi postaciami dla Włókniarza. Częstochowska formacja juniorska i Maksym Drabik, których brakowało w poprzednim meczu, mają teraz szansę na rehabilitację.

Z kolei Betard Sparta Wrocław przyjeżdża w dobrych nastrojach po zwycięskim inauguracyjnym spotkaniu sezonu. Artiom Łaguta, Daniel Bewley oraz młody Marcel Kowolik pokazali swoje umiejętności na wrocławskim owalu. Jednak brak punktów od dwóch głównych liderów, Macieja Janowskiego i Taia Woffindena, których łącznie zdobyli tylko osiem punktów, pokazuje, że drużyna ma jeszcze sporo do udowodnienia.

Jako że jest to dopiero druga kolejka PGE Ekstraligi, wciąż trudno jest jednoznacznie ocenić dyspozycję zarówno drużyn, jak i poszczególnych zawodników. W obu zespołach widoczne są pewne braki, co może jeszcze bardziej zaostrzyć emocje podczas nadchodzącego, niedzielnego spotkania. Częstochowianie z pewnością będą chcieli wykorzystać przewagę własnego toru, aby zwyciężyć i w szczególności zapisać dwa punkty do ligowej tabeli. Wrocławianie, czujący się dobrze na owalu znajdującym się przy ulicy Olsztyńskiej, będą jednak stanowić trudne wyzwanie dla gospodarzy. Transmisja tego wydarzenia rozpocznie się o 16:00 na Canal+ Sport. 

Awizowane składy:

Tauron Włókniarz Częstochowa:

9. Mikkel Michelsen

10. Maksym Drabik

11. Kacper Woryna

12. Mads Hansen

13. Leon Madsen

14. Kacper Halkiewicz

15. Kajetan Kupiec

Betard Sparta Wrocław:

1. Tai Woffinden

2. Daniel Bewley

3. Bartłomiej Kowalski

4. Artiom Łaguta

5. Maciej Janowski

6. Jakub Krawczyk

7. Marcel Kowolik

czewa wrocek 2022
Fot. Paweł Wilczyński
woryn 2022
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *