Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wyciekł terminarz PGE Ekstraligi?! Kibice dyskutują

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Wyciekł terminarz PGE Ekstraligi?! Kibice dyskutują

W przyszły czwartek (14 grudnia) ma zostać ogłoszony terminarz PGE Ekstraligi. Kibice Sparty Wrocław jednak już dyskutują na portalu X o ewentualnym rywalu w pierwszej kolejce. Wszystko przez dane, które widoczne były przy zakupie karnetu na sezon 2024. Czy jest o co robić aferę?

Znana para w 1. kolejce?

Jeden z kibiców Betard Sparty Wrocław zamieścił wpis na portalu X z pytaniem, czy przypadkiem terminarz najlepszej żużlowej ligi świata nie jest już znany przez poszczególne kluby. Wszystko za sprawą tego, że podczas zakupu karnetu w rubryce „następne wydarzenie” wyświetało się zestawienie „Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów”. Kibic zatem zaczął się zastanawiać, czy jest to niejako potwierdzenie tego, że właśnie taki mecz odbędzie się na inaugurację sezonu we Wrocławiu.

Wycieku raczej nie było

W odpowiedzi udzielił się jednak inny fan Sparty, który pokazał całą domyślną listę wraz z datami, które wyglądają definitywnie jak wpisane, by po prostu wypełnić to pole. Wydaje się więc, że o żadnym przecieku nie może być mowy. Ciekawe jednak, czy władze PGE Ekstraligi postanowią na wszelki wypadek nie zestawić drużyn z Wrocławia i Gorzowa w pierwszej rundzie, tak aby uniknąć jakichkolwiek (nawet bezpodstawnych) oskarżeń kibiców.

Na wszelkie oficjalne informacje będziemy musieli poczekać do czwartku, 14 grudnia. Jedyne, czego można być niemal pewnym w sprawie terminarza to fakt, że beniaminek powinien pojechać pierwsze spotkanie na własnym torze. Taki schemat jest bowiem praktykowany od wielu lat, a jedynym wyjątkiem są Wilki Krosno w tym sezonie. Taka decyzja wynikała jednak z tego, że zimą na torze i stadionie odbyły się ogromne prace i krośnianie dostali trochę więcej czasu na odpowiednie przygotowanie nawierzchni.

Staleczka
Fot. Paweł Wilczyński
Spartan
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *