Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Już niedługo będzie terminarz PGE Ekstraligi. Znamy datę

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Już niedługo będzie terminarz PGE Ekstraligi. Znamy datę

PGE Ekstraliga za pomocą mediów społecznościowych potwierdziła datę ogłoszenia terminarza rozgrywek. Kibice żużla w całej Polsce mogą wyczekiwać tej informacji równo za tydzień – 14 grudnia.

Terminarz PGE Ekstraligi ma znaczenie

Terminarz najlepszej żużlowej ligi świata zawsze jest publikowany w grudniu i wówczas kibice oraz eksperci na chwilę budzą się z zimowego snu, by podywagować na temat tego, kto może zyskać na układzie spotkań na początku sezonu. Koniec końców każdy jedzie z każdym w rundzie zasadniczej, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe, jednak nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że układ spotkań potrafi mieć bardzo duży wpływ na układ tabeli.

Powtarzające się schematy

Ekstraliga w ostatnich latach korzystała z dwóch powtarzających się schematów. Beniaminek w pierwszej kolejce jechał na własnym stadionie i to często z teoretycznie słabszą drużyną, możliwym kluczowym rywalem w walce o utrzymanie. Wywierało to tym samym bardzo dużą presję na wynik dla beniaminka już w pierwszym meczu sezonu i stawiało w trudnej sytuacji w przypadku porażki. Oprócz tego władze ligi lubią zestawiać w pierwszej rundzie tworzyć hit poprzez zestawienie dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu.

Kiedy terminarz Speedway 2. Ekstraligi?

O tym, czy tym razem zwyczaje te się powtórzą, przekonamy się 14 grudnia. Być może wtedy również poznamy zestawienia pierwszych kolejek w Speedway 2. Ekstralidze, choć władze mogą równie dobrze podjąć decyzję o wyborze innego dnia na ogłoszenie terminarza drugiego szczebla rozgrywek.

20230917 DSC05907
Fot. Kazimierz Kożuch
20230917 DSC06363
Fot. Kazimier Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *