Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Spadkowicz z PGE Ekstraligi rozpoczyna marsz ku powrotowi. Na inaugurację wyjazdowe spotkanie w Gdańsku. Energa Wybrzeże Gdańsk – Cellfast Wilki Krosno [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno Facebook

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Spadkowicz z PGE Ekstraligi rozpoczyna marsz ku powrotowi. Na inaugurację wyjazdowe spotkanie w Gdańsku. Energa Wybrzeże Gdańsk – Cellfast Wilki Krosno [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 14:00 w Gdańsku miejscowe Wybrzeże podejmie Cellfast Wilki Krosno w ramach inauguracyjnej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. Dla gospodarzy będzie to pierwsze spotkanie w tym roku, natomiast goście mają za sobą aż pięć sparingów. Czy zawodnicy Wilków w pojedynku z Wybrzeżem wykorzystają częstszy kontakt z motocyklem przed rozgrywkami ligowymi?

Niedzielne spotkanie pomiędzy tymi drużynami będzie kolejnym ich pojedynkiem w ostatnich latach. W poprzednim sezonie oczywiście nie zmierzyli się ze sobą, ponieważ Cellfast Wilki Krosno występowały w PGE Ekstralidze. W 2022 roku w obu spotkaniach górą były Wilki, jeszcze rok wcześniej doszło do czterech starć między obiema drużynami. Wtedy dwukrotnie w rundzie zasadniczej wygrało Wybrzeże, natomiast już w fazie play-off w Gdańsku padł remis, a w Krośnie gospodarze triumfowali 55:35, awansując do finału.

Gdańszczanie przystąpią do tego spotkania bez żadnego odjechanego sparingu. Dwukrotnie został odwołany kontrolny pojedynek w Gnieźnie, do skutku również nie doszedł ten w Lesznie. Nie odbył się także zaplanowany na sobotę 6 kwietnia Memoriał Henryka Żyto i dopiero w piątek dwa dni przed pojedynkiem z Cellfast Wilkami Krosno po raz pierwszy cała drużyna wyjechała na swój tor.

Zupełnie inna sytuacja jest w Krośnie, za nimi jest już pięć spotkań sparingowych: dwa z PSŻ Poznań oraz ROW-em Rybnik i jeden z GKM-em Grudziądz. Domowe dwa test-mecze skończyły się korzystnym wynikiem dla Cellfast Wilków, natomiast trzy pojedynki na wyjeździe zostały przegrane. Bardzo dobrze podczas nich spisywał się nowy nabytek na pozycji U24 Jonas Seifert-Salk.

W barwach obu drużyn kilku zawodników zadebiutuje w swoich nowych drużynach. U gospodarzy będą to medaliści indywidualnych mistrzostw świata Krzysztof Kasprzak i Niels Kristian Iversen, a także Mateusz Tonder oraz Tom Brennan. Wśród gości po raz pierwszy w barwach Wilków w meczu ligowym zaprezentują się Norbert Krakowiak, Dimitri Berge i Jonas Seifert-Salk. Po dwóch sezonach rozłąki do Krosna powraca Patryk Wojdyło.

Formacją juniorską na papierze lepszą dysponują Cellfast Wilki Krosno, jednak podczas sparingowych spotkań młodzieżowcy głównie punktowali na swoim domowym torze. W Gdańsku najmłodsi mieli nieco więcej okazji do jazdy niż ich starsi koledzy z zespołu, więc na pewno będą chcieli to wykorzystać w wyścigu numer dwa podczas niedzielnego spotkania.

Mecz Energa Wybrzeże Gdańsk – Cellfast Wilki Krosno odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia. Początek pojedynku między obiema drużynami zaplanowany jest na godzinę 14:00, transmisja z tego spotkania będzie dostępna w Canal+ Online. Sędzią zawodów będzie Arkadiusz Kalwasiński.

Składy awizowane:

Cellfast Wilki Krosno
1. Norbert Krakowiak
2. Dimitri Berge
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Jonas Seifert-Salk
6. Piotr Świercz
7. Szymon Bańdur

Energa Wybrzeże Gdańsk
9. Mateusz Tonder
10. Nicolai Klindt
11. Tom Brennan
12. Krzysztof Kasprzak
13. Niels Kristian Iversen
14. Eryk Kamiński
15. Miłosz Wysocki

297992085 475292424598360 2400398940159788967 n
Fot. Sonia Kaps
Wilki Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *