Żużel wróci do Costa Mesy!

Żużel wróci do Costa Mesy!

Po dwóch latach przerwy żużel w końcu wróci do zasłużonego ośrodka w USA. Mowa o Costa Mesie, czyli jednym z najbardziej rozpoznawalnych torów w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez lata odbywały się m.in. indywidualne mistrzostwa kraju.

Screenshot 2022 04 02 at 16 11 21 @costamesaspeedway • Zdjecia i filmy Instagramie

Od 2019 motory żużlowe nie pojawiły się na obiekcie w Costa Mesie. W 2020 odwołano tam wszystkie imprezy przez epidemię koronawirusa, która uniemożliwiła ściganie również w 2021. Teraz wszystko wraca do normy, a ośrodek ogłosił, że po dwóch latach speedway wróci do Orange County.

W sezonie 2022 tor w Costa Mesie ma gościć aż 9 imprez w tym Indywidualne Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych, które odbędą się 1 października. Pierwsze zawody zaplanowane są na 21 maja, gdy zostanie rozegrany Jack Milne Cup. Oprócz turnieju na żużlu klasycznym fani będą obserwować zmagania młodzieżowców oraz wyścigi na sidecarach, a organizatorzy chcą również zorganizować pokaz starych motocykli.

fot. costamesaspeedway/Instagram

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Jakub Żak

O Jakub Żak

Piszący z pasją i zaangażowaniem, fan sportu (zwłaszcza czarnego). Miłośnik mijanek bez hamulców na każdym torze i w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.