Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Województwo Małopolskie wspiera Unię Tarnów w sezonie 2024

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Województwo Małopolskie wspiera Unię Tarnów w sezonie 2024

W czwartek 18 kwietnia na konferencji ogłoszona została współpraca między województwem Małopolskim i Unią Tarnów. Pozwoli ona Jaskółkom dalej startować w Krajowej Lidze Żużlowej w tym sezonie.

Wcześniej 28 marca ogłoszono, że województwo Małopolskie i Unia Tarnów będą współpracować w tym roku. Teraz doszło do podpisania umowy między obiema stronami dzięki, której Unia Tarnów będzie miała możliwość dalszych startów w Krajowej Lidze Żużlowej. Województwo w tym sezonie będzie partnerem głównym trzykrotnych drużynowych mistrzów Polski.

Będziemy partnerem głównym. Dzisiaj umowa dotyczy 615 tysięcy złotych brutto. To bardzo dużo. Jak znajdziemy partnerów po każdej stronie, jestem przekonany, że krok po kroku dojdziemy do momentu, że w Tarnowie będzie wielki żużel – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Przed rozpoczęciem sezonu ligowego mocno skomplikował się start w Krajowej Ligi Żużlowej. Ostatecznie Jaskółki wystartowały m.in. dzięki wsparciu województwa. Na otwarcie rozgrywek Unia Tarnów przegrała w Gnieźnie z Ultrapur Startem, w najbliższą sobotę na swoim torze kolejna szansa na inauguracyjne zwycięstwo w tym roku, rywalem będzie Polonia Piła.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
376568551 986955569011191 8279665387864676119 n
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *