Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Włókniarz przed arcytrudnym zadaniem. Przyjeżdża mistrz [SKŁADY AWIZOWANE]

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Włókniarz przed arcytrudnym zadaniem. Przyjeżdża mistrz [SKŁADY AWIZOWANE]

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa ma szansę na szybką rehabilitację przed własną publicznością. We wtorek gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na zwycięstwo w dwóch ostatnich biegach, a już w niedzielę po raz kolejny pojadą przed własną publicznością. Tym razem pod Jasną Górę zawita mistrz Polski z Lublina.

W czwartkowe popołudnie poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie. Gospodarze podejdą do tego meczu w zupełnie niezmienionym ustawieniu w stosunku do tego, jak zaprezentowali się we wtorkowy wieczór w meczu z wrocławską Spartą. Mecz układał się dla Włókniarza optymistycznie, a wszystko zostało popsute w biegach nominowanych. Nie ma więc raczej nic dziwnego w tym, że Janusz Ślączka pozostał przy wybranych wcześniej dla poszczególnych zawodników numerach.

Goście z Lublina również nie zrobili zmian w stosunku do jedynego wyjazdowego meczu, jaki odjechali na otwarcie sezonu w Grudziądzu. Cała piątka seniorów z Lublina jest w stanie wygrywać wyścigi i w ich przypadku numery startowe raczej nie budzą wielkich emocji. Mistrz Polski ponownie podejdzie do spotkania jako faworyt, jednak częstochowianie nie oddadzą punktów łatwo. Start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 16:30 w niedzielę, 5 maja.

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa

9.Mikkel Michelsen
10.Maksym Drabik
11.Kacper Woryna
12.Mads Hansen
13.Leon Madsen
14.Szymon Ludwiczak
15.Kajetan Kupiec
16.

Orlen Oil Motor Lublin

1.Dominik Kubera
2.Jack Holder
3.Fredrik Lindgren
4.Mateusz Cierniak
5.Bartosz Zmarzlik
6.Wiktor Przyjemski
7.Bartosz Bańbor
8.
żużel
Fot. Paweł Wilczyński
20230630 DSC08039
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *