Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Były właściciel klubu z Torunia dogada się z sądem? Jest jeden warunek

Żużel
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Były właściciel klubu z Torunia dogada się z sądem? Jest jeden warunek

Brakuje około dwóch miesięcy do dziesiątej rocznicy czarnego dnia polskiego speedwaya. To wtedy ówczesny Unibax Toruń odmówił startu w rewanżu meczu finałowego przeciwko Falubazowi Zielona Góra. Toruński klub wtedy dotkliwie ukarano, a właściciel drużyn – Roman Karkosik zaskarżył decyzję władz do sądu. Sprawa ciągnie się… do teraz. Zanosi się jednak na to, że w końcu poznamy jej finał.

Mads Hansen trafi do jednego z zespołów PGE Ekstraligi?

Jak podają dziennikarze portalu torun.com.pl, planowane jest zawarcie umowy między Unibax sp. z o.o i PZM oraz Ekstraligą. Były sponsor tytularny Apatora ma zrzec się swoich roszczeń wobec pozwanych, o ile środki, o które walczył Unibax będą przeznaczone na rozwój dyscypliny w Polsce. Mowa tu o przeznaczeniu tych pieniędzy dla klubów żużlowych w Polsce, które wspomóc tylko i wyłącznie dzieci i młodzież.

Chodzi o 1,5 miliona złotych. Takie straty wyliczył Roman Karkosik po ukaraniu klubu w 2013 roku. Unibax Toruń wtedy utracił 8 punktów meczowych na sezon 2014, bilety na jeden mecz domowy w tymże sezonie miały kosztować tylko symboliczną „złotówkę” i musiał zapłacić lekko powyżej miliona złotych.

Roman Karkosik wyliczył straty klubu na 1,5 miliona. O taką kwotę walczył w sądzie. PZM i Ekstraliga po pozwie zabezpieczyli tę kwotę w razie ewentualnej przegranej na sali rozraw.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×