Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Wilki Krosno z planem na pierwsze treningi przed tegorocznym sezonem. Żużlowcy potrenują na arenie cyklu SEC

Żużel
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Wilki Krosno z planem na pierwsze treningi przed tegorocznym sezonem. Żużlowcy potrenują na arenie cyklu SEC

Wilki Krosno w nadchodzącym sezonie będą rywalizować na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Krośnianie spadli z PGE Ekstraligi i w tym roku będą chcieli wywalczyć ponowny awans do najlepszej żużlowej ligi świata. Wilki należą do grona faworytów do zwycięstwa w Metalkas 2. Ekstralidze, a o przygotowaniach zarówno zawodników, jak i krośnieńskiego owalu opowiedział dla ekstraliga.pl Michał Finfa.

Treningi w Debreczynie

Obecnie jeden z zawodników ekipy z Krosna rywalizuje w Argentynie. Tam Patryk Wojdyło walczy o powtórkę sukcesu sprzed roku, kiedy to zwyciężył w Indywidualnych Mistrzostwach Argentyny na żużlu. Z tego też powodu Wilki nie zdecydowały się na organizację obozu przygotowawczego, gdyż chcieli, aby takowy odbył się w pełnym składzie, co nie jest w tym roku możliwe. To nie oznacza jednak, że spadkowicz z elity nie będzie się przygotowywać do sezonu, gdyż jak mówi dyrektor zarządzający Wilków, 6 marca wszyscy udadzą się do Debreczyna, gdzie będą trenować na tamtejszym obiekcie, będącym również w tym roku gospodarzem jednej z rund SEC.

– W tym roku zdecydowaliśmy, że nie pojedziemy na obóz, ponieważ harmonogram naszych zawodników jest na tyle skomplikowany, że ciężko było to poukładać. Mam tutaj głównie na myśli Patryka Wojdyło, który dopiero w drugiej połowie lutego zjeżdża do Polski z Argentyny, a my braliśmy pod uwagę obóz wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko taki ma sens. W związku z tym wybraliśmy opcję, że pojedziemy na zgrupowanie całą drużyną do Debreczyna 6 marca na trzy dni. Będziemy tam korzystali z wynajętego przez nas toru i to będzie początek procesu przygotowawczego do sezonu – zdradził Michał Finfa dla ekstraliga.pl.

Żużlowcy przejdą badania

W momencie, kiedy rozpoczynał się okres przygotowawczy do tegorocznego sezonu żużlowego, Wilki Krosno przeprowadziły badania swoim zawodnikom, których wyniki miały pomóc określić przygotowanie fizyczne żużlowców. Jak powiedział Finfa, cały zespół zbierze się dzień przed wyjazdem do Węgier, aby przejść kolejne takie badania, a ich wyniki zostaną porównane z tymi, uzyskanymi jeszcze w grudniu.

– Cała drużyna zbierze się jeden dzień wcześniej 5 marca. Przyjedziemy wszyscy wspólnie do Krosna i przejdziemy testy wydolnościowe, by porównać przygotowanie naszych zawodników z okresem wejścia w okres przygotowawczy. Dopiero po nich udamy się całym zespołem na Węgry, gdzie mam nadzieję pogoda będzie dla nas łaskawa – powiedział.

Przygotowania krośnieńskiego owalu

Wiele osób może zastanawiać również to, co dzieje się z krośnieńskim torem. W zeszłym roku był on głównym tematem dotyczącym ekipy z Podkarpacia i rzucił on cień na ich występy w PGE Ekstralidze. Wszyscy doskonale pamiętają, ile problemów przysporzył on w minionym sezonie. Aby uniknąć takich sytuacji, mają zostać przeprowadzone prace, które jeszcze bardziej uzdatniłyby go do ścigania, a zarazem uczyniłyby go atutem dla Wilków Krosno. Obecnie jednak nie jest to możliwe przez porę roku, jaką obecnie mamy i niestabilne warunki atmosferyczne, na które wskazuje Michał Finfa.

– Sytuacja jest zmienna. Momentami tor przesycha po opadach deszczu oraz śniegu, by za chwilę na nowo ujrzeć padający deszcz lub śnieg. Na ten moment żadne prace nie są wykonywane. Jeśli chodzi o stadion, to też nie ma żadnych większych prac, co jest rzadkością, biorąc pod uwagę ostatnie lata, bo co roku o tej porze mieliśmy tutaj plac budowy – wyjaśnił.

348668520 3032701790359585 569534753048007899 n
Fot. Mateusz Biskup
358529999 741505624651631 919795142744247430 n
Fot. Mateusz Biskup

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *