Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. W Zielonej Górze zagłosują. Może powstać nowy tor

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. W Zielonej Górze zagłosują. Może powstać nowy tor

Zanim kibice będą mogli zachwycać się kunsztem, umiejętnościami i świetnie dopasowanym sprzętem podczas najważniejszych spotkań w sezonie, zawodnik musi przejść całą drogę, która zaprowadzi go na największe stadiony. Dla większości oznacza to jazdę na miniżużlu. Torów dla najmłodszych w Polsce jednak nadal nie ma w każdym zasłużonym dla sportu mieście.

Tor miniżużlowy w Zielonej Górze

Do 14 stycznia mieszkańcy Zielonej Góry mogą walnie przyczynić się do rozwoju młodych żużlowych talentów w ich mieście. Jednym z projektów w budżecie obywatelskim miasta, na który można zagłosować, jest bowiem właśnie budowa toru miniżużlowego, a tym samym nowoczesna szkółka żużlowa.

Minitor dla przyszłych żużlowców wcale nie jest codziennością, jeśli chodzi o miasta ekstraligowe. Jeśli chodzi o obecny skład PGE Ekstraligi, to takie obiekty znajdują się tylko w Częstochowie, Toruniu oraz Gorzowie Wielkopolskim. Teraz pojawia się realna szansa, by takowy pojawił się również w drugim z miast z województwa lubuskiego.

Obywatele Zielonej Góry mogą do 14 stycznia głosować na projekt nr 12 w budżecie obywatelskim – właśnie pod tym numerem kryje się budowa minitoru żużlowego. Biorąc pod uwagę to, jak ważny dla zielonogórskiego społeczeństwa jest żużel, nie byłoby w tym nic dziwnego, jeśli projekt uzyskałby odpowiednią ilość głosów, by móc zająć się jego realizacją. W „Grodzie Bachusa” tęsknią za mocnymi wychowankami, których od kilku lat brakuje. Tor miniżużlowy w Zielonej Górze z pewnością otworzyłby niektórym lokalnym dzieciakom drzwi do kariery.

Minizuzel 1
Fot. Roman Biliński
Mini
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *