Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Falubaz Zielona Góra w stabilnej sytuacji finansowej po awansie do PGE Ekstraligi

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Falubaz Zielona Góra w stabilnej sytuacji finansowej po awansie do PGE Ekstraligi

Falubaz Zielona Góra w przyszłym roku pojedzie w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie powrócą do elity po 2 sezonach nieobecności. Powrót będzie bardzo wymagający finansowo, jednak Falubaz ma budżet przygotowany na Ekstraligę, w czym pomoże również miasto.

Dotacja od miasta

Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o tym, że zielonogórski klub potwierdził, otrzymanie od miasta dofinansowania w postaci 2,5 miliona złotych. Jak mówił dla Radia Index prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, całość kwoty jest przeznaczona na funkcjonowanie drużyny. Przyznaje on również, że w przyszłości mogą rozważyć dalsze wsparcie dla drużyny, a także dla szkółki żużlowej.

– Kwota to jest 2,5 mln zł. Bezpośrednio przeznaczona na sport zawodowy. Jak klub będzie potrzebował, to rozważymy dalsze możliwości wsparcia. Wspieramy rozwój szkółki również, ale na podpisanie umowy w tym zakresie pewnie spotkamy się jeszcze. Te pieniądze, które klub dziś otrzymał, mają pozwolić na dobre przygotowanie do sezonu. Chcieliśmy, żeby te pieniądze w klubie pojawiły się jak najszybciej – mówił dla Radia Index Janusz Kubicki.

Stabilny budżet klubu

Całość operacji została sfinalizowana jeszcze przed Nowym Rokiem. Falubaz Zielona Góra będzie dysponował budżetem wynoszącym kilkanaście milionów złotych, a złożą się na niego różne elementy, również dofinansowanie z miasta. Jak mówi prezes zielonogórskiej drużyny Wojciech Domagała, kibice mogą być spokojni o stabilność finansową klubu.

– Podpisujemy kolejną umowę. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dzięki zabiegom pana prezydenta cała procedura została sprawnie przeprowadzona. Wchodząc w Nowy Rok, kibice mogą być pewni, że klub jest stabilny – powiedział Wojciech Domagała dla Radia Index.

Mogą skupić się na celach sportowych

Falubaz czeka bardzo trudny sezon w roli beniaminka PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie bardzo będą chcieli się utrzymać w elicie, a także powalczyć o awans do fazy play-off już w pierwszym sezonie po powrocie. W Zielonej Górze mogą być spokojni o budżet, co pozwoli na skupienie się na celach sportowych.

Żużel
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *