Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. W Toruniu czekają na juniora. Antoni Kawczyński może być objawieniem sezonu

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jan Kamiński

Żużel. W Toruniu czekają na juniora. Antoni Kawczyński może być objawieniem sezonu

Apator Toruń w zeszłorocznym sezonie mógł świętować zajęcie 3 miejsca w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Pomimo tego sukcesu uwagę przykuwała formacja młodzieżowa w postaci Mateusza Affelta oraz Krzysztofa Lewandowskiego, którzy na tle pozostałych juniorów z innych drużyn zazwyczaj wyglądali mizernie. Teraz kibice „Aniołów” zacierają ręce, ponieważ pokładają nadzieje w młodym Antonim Kawczyńskim.

Antoni Kawczyński uprawniony do jazdy będzie co prawda dopiero podczas 4. kolejki sezonu PGE Ekstraligi 2024, gdyż 29 kwietnia będzie obchodził swoje 16 urodziny. Już jednak pokazał, że ma niesamowity talent i potrafi się ścigać z nieco starszymi kolegami. W 2022 roku zdobył brąz podczas finału SGP3 we Wrocławiu, gdzie młodzi chłopcy rywalizowali o tytuł mistrza świata do lat 16 w klasie 250cc. Pokaźne zdobycze punktowe notował także w zeszłorocznych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, co rozbudziło apetyty toruńskich kibiców na to, że może on równie dobrze prezentować się w lidze.

Można jedynie spekulować jaki wpływ na drużynę Apatora będzie miał młody zawodnik. Lecz już teraz można stwierdzić, że Antoni Kawczyński ma potencjał na uzyskanie miana jednego z objawień nadchodzących rozgrywek. Znaczącym plusem będzie to, że jego dalszy rozwój będzie nadzorował nowy trener zespołu, Piotr Baron. Czy Apator Toruń z Antonim Kawczyńskim w składzie poprawi swoje osiągnięcie z sezonu 2023? O tym przekonamy się już za jakiś czas.

Antoni Kawczyński
Fot. WTS Sparta Wrocław//Facebook
xvmPYQkLK0KJE7gDyWmf
Fot. Wybrzeże Gdańsk

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×