Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. W Rybniku myślą o awansie. Będą prowadzone prace na stadionie

żużel
Fot. Tauron Speedway Euro Championship/Facebook

Autor: Jakub Bielak

Żużel. W Rybniku myślą o awansie. Będą prowadzone prace na stadionie

Zdecydowana większość drużyn startujących obecnie w Speedway 2. Ekstralidze będzie musiało zadbać o wiele nowych aspektów związanych z infrastrukturą w kolejnych latach. Powodem jest nie tylko chęć awansu do elity, gdzie wymaganie są z najwyższej półki, ale także postępująca profesjonalizacja niższego szczebla rozgrywkowego.

Zostaną wymienione dmuchane bandy

Na Śląsku zdają sobie sprawę, że stadion będzie musiał przechodzić kolejne renowacje niezależnie od tego, w której lidze będzie rywalizował. Wszystko to oczywiście za sprawą coraz większych wymogów licencyjnych. Dawna 1. Liga Żużlowa jest już pod zarządem Ekstraligi Żużlowej i profesjonalniejsza ma być nie tylko z nazwy (Speedway 2. Ekstraliga), ale przede wszystkim z obowiązujących norm i standardów.

Przed każdym sezonem wykonywane są niezbędne prace, wynikające z wymogów licencyjnych. W przyszłym roku na stadionie wymienione zostaną np. dmuchane bandy, na co zabezpieczono 480 tys. zł – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta dla rybnik.com.pl.

ROW 1
Fot. Sonia Kaps

Co w przypadku awansu do PGE Ekstraligi?

Rzeczniczka Urzędu Miasta przekazała również lokalnemu portalowi, że władze Rybnika zdają sobie sprawę, że w przypadku awansu będzie konieczna modernizacja oświetlenia oraz parku maszyn. Należy więc zakładać, że jeśli w mieście doskonale wiedzą o potrzebie dokonania takich inwestycji, w samym klubie również o tym myślą, zwłaszcza że ROW ma ambicje, by w niedalekiej przyszłości powrócić na najwyższy szczebel rozgrywek żużlowych w Polsce.

Jeżeli ROW awansuje do Ekstraligi to potrzebna będzie również modernizacja oświetlenia oraz parku maszyn. Obecnie nie są znane koszty takich prac. W tych kwestiach ustalenia finansowe podejmowane będą w roku 2024 w zależności od możliwości budżetowych miasta – mówi przedstawiciel miasta.

INNPRO ROW Rybnik zbudował na sezon 2024 bardzo silną kadrę. W zespole pozostali walczący o powrót do jazdy na żużlu Patrick Hansen, a także Brady Kurtz. Dołączyli do nich Rohan Tungate, Jakub Jamróg, Grzegorz Walasek i Norick Bloedorn. O sile formacji młodzieżowej stanowić będą przede wszystkim Kacper Tkocz i Paweł Trześniewski. Jeśli wszyscy zawodnicy będą prezentowali swoją najwyższą formę, walka o awans do PGE Ekstraligi będzie bardzo realna.

ROW 2
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *